شورای هماهنگی‌ تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خواستار آزادی بی‌قید و شرط توماج صالحی شد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

شورای هماهنگی‌ تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خواستار آزادی بی‌قید و شرط توماج صالحی شد و در بیانیه‌ای خطاب به حکومت گفت: قدرت مردم دست‌کم گرفته نشود و دست‌های آلوده از گلوی آزادی کوتاه گردد

این شورا از این خواننده رپ ایرانی به عنوان یک «هنرمند مردمی» یاد کرد و گفت: «او در اعتراض به بی‌عدالتی حاکمیت و نابرابری‌های موجود در جامعه هنرنمایی می‌کند.»

در بیانیه منتشر شده همچنین به ویدیویی، که پس از بازداشت توماج منتشر شد، اشاره شده و گفته شده ماموران حکومتی « طی یک نمایش تلویزیونی و با اخذ اعتراف اجباری قصد ترور هنر او را دارند».

پیش‌تر قبال اقبالی، دایی توماج صالحی، به سی‌ان‌ان گفت فردی که در این ویدیو با چشمان بسته دیده می‌شود این خواننده نیست و جمهوری اسلامی از انتشار این ویدیوی کوتاه اهداف سیاسی داشته است.

توماج صالحی پس از انتشار ترانه‌‌های اعتراضی همراه با خیزش انقلابی مردم روز یکشنبه، ۸ آبان، به دست نیروهای امنیتی دستگیر شد.

او پیش‌تر در شهریور ۱۴۰۰ بعد از خواندن آهنگ «‌سوراخ موش بخر» در اصفهان بازداشت و بعد از مدتی آزاد شده بود.

شورای هماهنگی همچنین به حکومت هشدار داد: «با توجه به ابعاد گسترده سرکوب‌ و شلیک‌های خیابانی و انسداد سیاسی، راه بازگشت و اصلاح را به دست خود مسدود ننماید. دور اندیشی اقتضا می‌کند که صدای "نه" بزرگ ملت شنیده شود و بیش از این، با فریاد درپیچیده در گوشه گوشه‌ی کشور، در نپیچد.»

پوشش ویژه
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید