پدر مهسا موگویی: حق دختر قهرمانم این بود که با بیش از ۱۰۰ مدال ورزشی بفرستیدش زیر خاک؟

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

پدر مهسا موگویی، از کشته‌شدگان اعتراضات فولادشهر اصفهان، با انتشار ویدیویی گفت: «گناه دخترم چه بود که با دست خالی اعتراض کرد و بدنش را تیرباران کردید؟ آیا حق دختر قهرمان من این بود که با بیش از ۱۰۰ مدال ورزشی بفرستیدش زیر خاک؟»

پدر مهسا موگویی تاکید کرد که دختر ۱۹ ساله‌اش در تاریخ ۳۱ شهریور به دست نیروهای لباس شخصی کشته شده است.

او گفت که ۴۰ روز است پیگیر پرونده دخترش است اما هیچ جوابی به او داده نمی‌شود.

پدر مهسا موگویی تاکید کرد: «خواهان خون دخترم هستم و نمی‌توانم ساکت بنشینم. از خدا می‌خواهم که قاتلانش به روز سیاه بنشینند!»

انتشار این ویدیو در حالی است که در روزهای اخیر اعتراض خانواده‌های کشته‌شدگان خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی افزایش یافته است.

این در حالی است که جمهوری اسلامی مسوولیت کشتن هیچ کدام از معترضان را بر عهده نگرفته و علت‌هایی چون «سقوط از بلندی» و «خودکشی» را برای این قتل‌های دولتی مطرح می‌کند.

پیشتر برادر فرشته احمدی، زن جوانی که در مهاباد به ضرب گلوله کشته شد نیز ادعای رییس دادگستری آذربایجان غربی را مبنی بر این‌که شلیک گلوله از داخل منزل این فرد انجام شده، تکذیب کرد و در پیامی ویدیویی در کنار پدرشان گفت: «فرشته به ضرب گلوله جمهوری اسلامی به "شهادت" رسیده است.»

ابراهیم احمدی در این ویدیو اعلام کرد: «خواهر من روز پنج‌شنبه در مهاباد از روی پشت‌بام خانه‌ای که در آن بود، به ضرب گلوله نیروهای جمهوری اسلامی به شهادت رسیده است.»

با گذشت بیش از شش هفته از آغاز اعتراضات و خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی در ایران و کشته شدن ده‌ها جوان معترض در روزهای نخست، خانواده‌های زیادی در این روزها مراسم چهلم کشته‌شدگان خود را با حضور و همراهی مردم برگزار کرده‌ و می‌کنند.

سازمان حقوق بشر ایران در تازه‌ترین آماری که از کشته‌شدگان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی منتشر کرد و تا روز ۱۰ آبان را شامل می‌شود، از افزایش تعداد کشته‌شدگان به دست‌کم ۲۷۷ تن از جمله ۴۰ کودک و ۲۴ زن خبر داد.

جهان‌نما
تیتر اول
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید