اظهارات هماهنگ خامنه‌ای و رئیسی علیه «عوامل دشمن» و معترضان، یک روز پس از حمله شیراز

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۵

یک روز پس از حمله به شاهچراغ در شیراز که از سوی افکار عمومی «مشکوک» دانسته شده، ابراهیم رئیسی این حملات را به خیزش سراسری نسبت داد و علی خامنه‌ای هم وعده داد جمهوری اسلامی از «عوامل دشمن» انتقام بگیرد. در این اظهارات، فرافکنی مسوولیت حکومت در تامین امنیت شهروندان آشکار است.

رهبر جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه پنجم آبان در یک پیام درباره حمله به شاهچراغ در شیراز، این حمله را به «دست دشمن آتش‌افروز و عوامل خائن یا جاهل و غافل» نسبت داد.

خامنه‌ای گفت همه نیروهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی و «آحاد مردم» باید «در مقابل جریانی که به جان مردم و امنیت آنان و مقدسات آنان بی‌اعتنایی و بی‌احترامی روا می‌دارد»، متحد باشند.

این اظهارات در حالی است که ایران از ۴۰ روز پیش به این سو صحنه یک خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی است و مردم ایران علیه نظام و شخص علی خامنه‌ای شعار می‌دهند.

اشاره رهبر جمهوری اسلامی به «بی‌احترامی به مقدسات» در پیامش در حالی است که او در روزهای اخیر معترضان را به «توهین به قرآن» متهم کرده بود.

همزمان با این پیام خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی نیز درباره حمله شیراز گفت: «اغتشاش و بی‌نظمی زمینه حرکت‌های تروریستی را فراهم می‌کند.»

جمهوری اسلامی هرگز اعتراضات مردمی را به رسمیت نشناخته و از آن با عنوان «اغتشاش» نام می‌برد.

با این‌که داعش با انتشار بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود مسوولیت حمله به «حرم شاه‌چراغ» شیراز را بر عهده گرفت اما کارشناسان مسائل نظامی و امنیتی از جمله هوشنگ حسن‌یاری در این زمینه ابراز تردید کرده‌اند.

پوشش ویژه
خبر ورزشی
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید