وزیر خارجه آلمان: صدور ویزا برای گذرنامه‌های دیپلماتیک و خدمت جمهوری اسلامی محدود می‌شود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۴

وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد این کشور در حال محدود کردن صدور ویزا برای گذرنامه‌های خدمت و دیپلماتیک جمهوری اسلامی است و پروژه‌های خود را در زمینه حمایت از حقوق بشر در ارتباط با ایران افزایش می‌دهد

آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد کشورش محدودیت‌های فعلی در زمینه صدور ویزا را برای دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک و خدمت جمهوری اسلامی، تشدید می‌کند.

او اعلام کرد صدور ویزا برای کادر دیپلماتیک ایران نیز در موارد «کاملاً ضروری» خواهد بود.

پس از خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی، کارزاری اینترنتی خطاب به سران کشورهای گروه ۷ (هفت کشور صنعتی جهان)، برای اخراج سفیران جمهوری اسلامی و نمایندگان آن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی در این کشورها، به راه افتاده است.

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد «سرکوب وحشیانه» اعتراضات در ایران نباید بدون عواقب باقی بماند و دیگر نمی‌توان با جمهوری اسلامی روابط عادی داشت.

بربوک اعلام کرد که آلمان روابط خود با جمهوری اسلامی را با شرایط فعلی تطبیق خواهد داد.

او همچنین گفت این کشور از تصویب یک قطعنامه قوی در شورای حقوق بشر سازمان ملل حمایت کرده و تا زمانی که که مکانیسمی در سازمان ملل ایجاد نشود، از سازمان‌های غیردولتی در مستندسازی و جمع‌آوری شواهد جنایات حمایت می‌کند.

اتحادیه اروپا روز ۲۵ مهر ۱۵ فرد و نهاد ایرانی را در رابطه با کشته شدن مهسا امینی و سرکوب اعتراضات سراسری تحریم کرد.

پلیس امنیت اخلاقی موسوم به «گشت ارشاد»، محمد رستمی، رییس این نیرو و همچنین حاج احمد میرزایی، رییس شاخه تهران گشت ارشاد و عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، تحریم شده‌اند.

وزارت امور خارجه بریتانیا نیز مقام‌های گشت ارشاد و همچنین غلامرضا سلیمانی، رییس نیروی بسیج سپاه پاسداران، حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی ناجا و حسین اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی را تحریم کرده بود.

آمریکا نیز پیش از آن تحریم‌های مشابهی را تصویب کرده بود.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید