تعطیلی مدارس استان‌های کردستان و اردبیل هم‌زمان با چهلمین روز قتل حکومتی مهسا امینی

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۳

همزمان با فراخوان‌های گسترده تجمع اعتراضی در خیابان‌های ایران برای چهلمین روز قتل حکومتی مهسا امینی، مدارس شهرهایی از دو استان کردستان و اردبیل از سوی مقامات آموزش و پرورش و نیز مدیران مدرسه‌ها تعطیل اعلام شد.

آموزش و پرورش استان اردبیل تمامی مداس ابتدایی و متوسطه تمامی شهرهای این استان را در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (سوم و چهارم آبان) تعطیل و دلیل آن را شیوع آنفلوانزای فصلی اعلام کرد.

در استان کردستان نیز تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از تعطیلی برخی مدارس دوره‌های ابتدایی و متوسطه در روز چهارشنبه چهارم آبان خبر دادند.

به گفته برخی منابع محلی، مدیران و کارکنان چندین مدرسه در سنندج، از والدین دانش‌آموزان خواسته‌اند فردا (چهارشنبه) بچه‌هایشان را به مدرسه نفرستند.

در دیگر شهرهای این استان ‌همچون سقز، بوکان، کامیاران و مریوان هم از دانش‌آموزان خواسته شده که روز چهارم آبان به مدرسه نروند. تاکنون اما آموزش و پرورش استان کردستان اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر نکرده است.

با گذشت یک ماه از خیزش سراسری مردم ایران، اعتراضات دانش‌آموزی در مدارس کشور روندی رو به رشد داشته است.

با وجود گزارش‌های متعددی که از حمله نیروهای امنیتی به مدارس و برخوردهای خشن نیروهای سرکوب‌گر با دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان منتشر شده، دانش‌آموزان همچنان در کنار دیگر اقشار در صف نخست مبارزات هستند.

در روزهای اخیر شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران فراخوانی برای تحصن معلمان در روزهای اول و دوم آبان صادر کرده و از والدین خواسته بود در این دو روز فرزندان خود را به مدرسه نفرستند یا خودشان هم همراه با آنان در مدرسه حاضر شوند.

از سوی دیگر خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه تعداد کودکان کشته شده در جریان اعتراضات را ۳۵ تن اعلام کرد.

پیش از این، کانال تلگرامی صنفی معلمان ایران نام و مشخصات ۳۰ کودک کشته شده را منتشر کرده بود.

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید