پزشکان متخصص و جراحان ایرانی خواستار پایان سرکوب و خشونت علیه مردم شدند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۱

جمعی از پزشکان متخصص قلب وعروق و جراحان مغز و اعصاب در ایران در بیانیه‌هایی جداگانه ضمن محکوم کردن سرکوب و کشتار مردم بی‌گناه، خواستار پایان خشونت علیه آنها شدند.

بیش از ۱۷۰ تن از پزشكان متخصص قلب وعروق در بیانیه‌ی خود خواستار رسیدگی به مطالبات برحق مردم و اعطای کامل حق اعتراض و تظاهرات مسالمت آمیز به آنها شدند. 

در این بیانیه، امضا کنندگان همچنین خواستار پایان سرکوب، آزادی همه زندانیان سیاسی، محاکمه عوامل کشتارهای اخیر، تعطیلی کامل گشت ارشاد و آزادی تشکیل احزاب شدند.

در انتها، این بیانیه با اشاره به شورشی و اغتشاشگر خواندن مردم معترض، خواستار برخورد با عوامل طرح چنین مطالبی در تریبون‌های عمومی شد. 

بیش از ۱۲۸ نفر از جراحان مغز و اعصاب نیز در بیانیه خود با ملتهب خواندن شرایط کشور، خواستار توقف هرگونه خشونت بخصوص در برخورد با کودکان و نوجوانان شدند.

این بیانیه با محکوم کردن دخالت نیروهای امنیتی در امور درمانیو ورود نیروهای امنیتی و نظامی به مراکز درمانی و آموزشی، خواستار ارائه خدمات درمانی به همه آسیب دیدگان و حفظ استقلال نظر سازمان پزشکی قانونی شد.

در پایان، پزشکان امضا کننده این بیانیه خواستار ایجاد شرایط مناسب برای شنیدن اعتراضات مردم وآزادی بدون قید و شرط تمام زندانیان سیاسی سخن شدند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید