گروه هکری «بلک ریوارد» از هک ایمیل مدیران و کارمندان شبکه پرس تی‌وی خبر داد

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۳

گروه هکری «بلک ریوارد» اعلام کرد ایمیل مدیران و کارمندان شبکه پرس تی‌وی متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی را هک کرده است.

این گروه با ارسال ایمیل جمعی با اشاره به مبارزه مردم ایران برای دستیابی به حقوق اولیه خود و سرکوب حاکمیت، از روزنامه‌نگاران این شبکه خواست «صدای مردم» باشند.

این گروه هکری در ایمیل خود با اشاره به انتشار ویدیو تعرض جنسی نیروهای سرکوب به یکی از معترضان خطاب به کارمندان پرس تی‌وی نوشته است: «با دروغ خواندن آزار جنسی زنان ایرانی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی چقدر حاضرید آبروی خود را بفروشید؟ قبل از اینکه خیلی دیر شود به آینده خود فکر کنید.»

هفته گذشته نیز، بلک ریوارد به همراه گروه هکری تپندگان با هک کردن سامانه های ارسال پیامک، به تعداد زیادی از مشترکان تلفن‌های همراه پیامهایی برای دعوت به شرکت در تجمع‌های شنبه ۱۶ مهر ارسال کردند. گروه هکری بلک ریوارد از ارسال حدود پنج میلیون پیامک دعوت به تظاهرات خبر داده بود.

اما در آستانه یک شنبه اعتراضی دیگر، بر اساس گزارش‌ها همزمان با فراخوان‌های پیامکی و اینترنتی برای اعتراضات سراسری،‌ برخی سرویس‌های ارسال جمعی و گروهی پیامک مختل شده‌اند و سرویس «کاوه‌نگار» هم از قطع خدمات خود خبر داده است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی از زمان شدت گرفتن خیزش سراسری ایرانیان بارها مورد حمله‌های سایبری قرار گرفته است.

در شامگاه شنبه ۱۶ مهر، گروه «عدالت علی» اخبار ساعت ۹ شب صدا و سیمای جمهوری اسلامی را هک کرد و بر صفحه تلویزیون سراسری تصویر چهار دختر کشته شده همراه با شعار زن زندگی آزادی به نمایش درآمد.

این بخش‌ خبری صدا و سیما در حالی که گزیده‌ای از سخنرانی علی خامنه‌ای را نشان می‌داد، هدف حمله سایبری قرار گرفت.

در روزهای گذشته نیز گروه سایبری انانیموس به فرستادن پارازیت روی شبکه‌های صدا و سیما ادامه داده و پخش کانال‌های سراسری صدا سیما در برخی شهرستان‌ها و روستاهای کوچک ایران با قطع همراه بوده است.

انانیموس اعلام کرده بود تا وقتی جمهوری اسلامی روی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پارازیت بفرستد، این گروه هم روی فرکانس‌های ماهواره‌ای صدا و سیما پارازیت می‌فرستد.

این در حالی است که شرکت ماهواره‌ای یوتل‌ست اعلام کرده که حکومت ایران از چهارم مهرماه روی دو ماهواره این شرکت پارازیت ارسال کرده و این اقدام تاثیر مخربی روی مخابره چند کانال تلویزیونی و رادیویی دیجیتالی فارسی‌زبان خارج ایران گذاشته است.

یوتل‌ست از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تا «فورا و برای همیشه» این پارازیت را متوقف کنند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید