اعتصاب کارگران صنعت نفت و پتروشیمی ایران وارد چهارمین روز شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۱

همزمان با تداوم خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی در شهرهای مختلف، اعتصاب کارگران صنعت نفت و پتروشیمی ایران نیز در روز پنج‌شنبه ۲۱ مهر، وارد چهارمین روز خود شد.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، اعتصاب کارگران پالایشگاه‌ها در عسلویه در استان بوشهر و آبادان در استان خوزستان، واقع در جنوب ایران، همچنان ادامه دارد.

کارگران تهدید کردند اگر بازداشتی‌ها آزاد نشوند اعتصاب‌ها گسترده‌تر خواهد شد.

با این حال جمهوری اسلامی برای سرکوب کارگران اعتصابی در عسلویه و آبادان، اینترنت را قطع کرده تا کارگران نتوانند با ارسال فیلم‌ و عکس‌ از محل، درباره اعتصاب‌های خود اطلاع‌رسانی کنند.

روز چهارشنبه ۲۰ مهر نیز بر اساس گزارش فعالان کارگری، کارگران اتوبان عسلویه-کنگان را مسدود کردند تا جلوی تردد نیروهای امنیتی برای سرکوب و شکستن این اعتصاب را بگیرند.

کانال تلگرام اتحادیه آزاد کارگران ایران گزارش داد از صبح روز چهارشنبه ماموران امنیتی با استقرار در عسلویه برای جلوگیری از اعتراض و اعتصاب کارگران فضای امنیتی را تشدید کردند.

اعتصاب کارگران فازهای مختلف پتروشیمی عسلویه و آبادان از روز دوشنبه آغاز شده است.

این در حالی است که پیشتر دانشجویان و کسبه در شهرهای مختلف نیز با اعتصاب به خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی پیوستند.

ویدیوهای ارسالی به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد بازاریان و کسبه شهرهای سنندج و بوکان همزمان با فراخوان اعتراضات سراسری در روز چهارشنبه ۲۰ مهر مغازه‌های خود را بستند و دست به اعتصاب زدند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
فردا
حرف آخر با پوریا زراعتی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید