تلویزیون جمهوری اسلامی هنگام پخش سخنان خامنه‌ای هک شد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۷

گروه «عدالت علی» اخبار ساعت ۹ شب صدا و سیمای جمهوری اسلامی را هک کرد و بر صفحه تلویزیون سراسری تصویر چهار دختر کشته شده همراه با شعار زن زندگی آزادی به نمایش درآمد.

صدا و سیما شنبه شب در یکی از پربیننده‌ترین بخش‌های خبری خود در حالی که گزیده‌ای از سخنرانی علی خامنه‌ای را نشان می‌داد، هدف حمله سایبری قرار گرفت.

در تصویر تلویزیون، زیر عکس خامنه‌ای نوشته شده بود: «خون جوانان ما، می‌چکد از چنگ تو»

در گوشه بالای تصویر نیز نوشته شده بود: «به ما بپیوندید و به پا خیزید»

این حمله سایبری همزمان با یکی از گسترده‌ترین تظاهرات و اعتصابات مردمی هفته‌های اخیر انجام شد.

خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی به دنبال فراخوان‌ گروه‌های مختلف برای تجمعات خیابانی، روز شنبه ۱۶ مهر ادامه یافت و از صبح تا پایان شب، خیابان‌های بسیاری از شهرها از جمله تهران، شیراز، اصفهان، اراک، سنندج، کرج، رفسنجان، مشهد و ... صحنه حضور مردم و شعارهای ضدحکومتی بود.

طبق گزارش‌ها در رسانه‌های اجتماعی، در روزهای گذشته نیز گروه سایبری انانیموس به فرستادن پارازیت روی شبکه‌های صدا و سیما ادامه داده و پخش کانال‌های سراسری صدا سیما در برخی شهرستان‌ها و روستاهای کوچک ایران با قطع همراه بوده است.

انانیموس اعلام کرده بود تا وقتی جمهوری اسلامی روی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پارازیت بفرستد، این گروه هم روی فرکانس‌های ماهواره‌ای صدا و سیما پارازیت می‌فرستد.

این در حالی است که شرکت ماهواره‌ای یوتل‌ست اعلام کرده که حکومت ایران از چهارم مهرماه روی دو ماهواره این شرکت پارازیت ارسال کرده و این اقدام تاثیر مخربی روی مخابره چند کانال تلویزیونی و رادیویی دیجیتالی فارسی‌زبان خارج ایران گذاشته است.

یوتل‌ست از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تا «فورا و برای همیشه» این پارازیت را متوقف کنند.

پیش تر در روز سه‌شنبه، مدیریت شبکه تلویزیونی ایران‌اینترنشنال در بیانیه‌ای اعلام کرد جمهوری اسلامی در چند روز گذشته بعد از سال‌ها مجددا شروع به ارسال پارازیت مداری روی ماهواره‌های مخابراتی کرده است.

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید