تداوم تظاهرات ایرانیان خارج کشور؛ حمایت یکپارچه‌ از خیزش علیه جمهوری اسلامی

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۳

ده‌ها هزار نفر از ایرانیان ساکن کشورهای مختلف روز شنبه دوم مهر در حمایت از خیزش سراسری در ایران علیه جمهوری اسلامی، تجمع‌های متعدد و پرشماری را برگزار کردند و قرار است این تجمع‌ها در روز یکشنبه سوم مهر نیز ادامه داشته باشد.

تجمع ایرانیان واشینگتن در حمایت از خیزش سراسری مردم ایران روز شنبه در پایتخت آمریکا برگزار شد و شاهزاده رضا پهلوی نیز در آن حضور یافت.

هزاران نفر از ایرانیان ساکن کانادا شنبه دوم مهر در شهر تورنتو با برگزاری تجمعی گسترده در بخشی طولانی از خیابان یانگ، بلندترین خیابان جهان، ضمن ابراز همبستگی با اعتراضات ایران، با سردادن شعار و حمل پلاکارد خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شدند.

فعالان و ایرانیان مقیم کانادا در شهر ونکوور در حمایت از مهسا امینی بعداز ظهر روز یک‌شنبه نیز در مقابل آرت گالری این شهر تجمع اعتراضی برگزار خواهند کرد.

در بریتانیا، گروهی از ایرانی‌ها روز شنبه در میدان ترافالگار جمع شدند و به حمایت از خیزش علیه جمهوری اسلامی پرداختند.

ایرانیان مقیم فرانسه روز شنبه در چند تظاهرات در پاریس در حمایت از خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی،‌ شرکت کردند و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

همزمان تجمع‌هایی در دیگر شهرهای فرانسه از جمله استراسبورگ و تولوز برگزار شد. همچنین قرار است تجمع مشابه دیگری روز یکشنبه در پاریس برگزار شود.

ایرانیان مقیم آلمان روز شنبه در حمایت از اعتراضات سراسری مردم علیه جمهوری اسلامی در هامبورگ تجمع کردند.

تجمع مشابهی نیز در هلسینکی در فنلاند، بولونیا در ایتالیا، برلین در آلمان و شهر بوسان در کره جنوبی از سوی ایرانیان برگزار شد.

در سوئد نیز ایرانیان ساکن استکهلم در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی تجمع برگزار کردند.

خشایار فرمانبر، وزیر انرژی سوئد در این تجمع به ایران اینترنشنال گفت: «مردم ایران آزادی می‌خواهند که همه ما در سوئد داریم. آزادی عجیب غریبی هم نیست؛ اینکه من چطوری لباس بپوشم. ما نمی‌توانیم این سرکوب را قبول کنیم.»

تجمع ایرانیان سراسر جهان تقریبا همزمان با خیزش سراسری در ایران آغاز شده و تا کنون در بسیاری از شهرهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی و همچنین استرالیا برگزار شده است.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید