شاهزاده رضا پهلوی: نیروهای مسلح باید سپری برای مردم بی‌دفاع در برابر دشمن داخلی باشند

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با تلویزیون ایران‌اینترنشنال خواستار آن شد که نیروهای مسلح تکلیف خود را با حکومت روشن کرده و به عنوان سپری برای مردم بی‌دفاع نقش ایفا کنند.

او در این مصاحبه که بخش‌هایی از آن روز شنبه دوم مهر از تلویزیون ایران اینترنشنال پخش شد، گفت: «ارتش پاسدار مملکت و مرز بوم است اما امروز شرایطی است که دشمن داخلی به مردم تیراندازی می‌کند و حتی اگر وظیفه اصلی آنان موضوع دیگری باشد، باید سپری برای مردم بی‌دفاع باشند.»

شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد: «مردم می‌گویند ما قصد انتقام نداریم و شما را می‌پذیریم اما به ما بیپوندید و از نظام دفاع نکنید.»

او خطاب به نیروهای ارتش تاکید کرد که امروز باید تکلیف خود را مشخص کنند، چرا که فردا نمی‌توانند به این راحتی گذر کنند و در قبال ادامه سرکوب، مسوول و پاسخگو خواهند بود.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین گفت که یکی اقدامات مورد نیاز برای سازماندهی اعتراضات، ارائه یک چهره متحد اپوزیسیون برای دیالوگ بین‌المللی است.

او تاکید کرد: «دنیا باید آلترناتیو را بشناسد و این اقدامی است که نیروهای سیاسی می‌توانند با همکاری هم فراتر از کف خیابان انجام دهند.»

شاهزاده رضا پهلوی ضمن تاکید بر ضرورت همبستگی گروه‌های سیاسی گفت: «ممکن است در فردای ایران تفاوت سلیقه سیاسی داشته باشیم اما در این مرحله برای نجات کشور یک هدف مشترک داریم.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در روزهای گذشته با هیاتی از پارلمان اروپا درباره اعتراض‌های جاری در ایران دیدار کرد.

او در توییتی خواسته‌ها از اروپا را شامل مواردی چون حمایت مستقیم و فوری از اعتراض‌های ایران و فرا خواندن سفیران کشورهای این اتحادیه از تهران خواند.

در همین حال او در مصاحبه با ایران‌اینترنشنال گفت که به این هیات اعلام کرده است اگر به آزاد شدن مردم ایران کمک کنند، شهروندان ایرانی دیگر به کشورهایشان پناهنده نخواهند شد.

شاهزاده رضا پهلوی همچنین گفت به هیات پارلمان اروپا گفته است که آنان هم باید تکلیف خود را درباره مردم ایران روشن کنند.

شاهزاده رضا پهلوی پیش از این نیز در پیامی در سوگ مهسا امینی و «همه فرزندان جان‌باخته ایران»، تاکید کرد ملت ایران باید سوگ و خشم کنونی خود را به همبستگی ملی برای رسیدن به فردایی بدون ظلم و ستم جمهوری اسلامی پیوند بزند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید