دستگیری سه متهم پرونده تعرض جنسی و قتل نوجوان زرین‌دشتی؛ تجمع اعتراضی مردم مقابل دادگستری

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۴

سینا قلندری، خبرنگار ساکن ایران، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت جسد نوجوانی ۱۶ ساله به اسم امیرحسین خادمی، روز یک‌شنبه ۲۰ شهریور در بیابان‌های اطراف حاجی‌آباد زرین‌دشت در استان فارس پیدا شده است. او که مورد تعرض جنسی قرار گرفته بوده، در این مورد شکایت کرده بود.

در پی این ماجرا، تعدادی از شهروندان شهرستان زرین‌دشت، با تجمع مقابل ساختمان دادگستری از مقام‌های قضایی خواستند به این موضوع رسیدگی کنند.

پس از اعتراض گسترده مردم زرین‌دشت، کاظم موسوی، رییس کل دادگستری استان فارس از نظارت ویژه قضایی بر این پرونده خبر داد و گفت: «پرونده متهمان این حادثه به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.»

به گفته کاظمی، اقدامات قضایی اولیه از جمله شناسایی هر سه متهم، بازداشت و تفهیم اتهام آنان در حوزه قضایی زرین‌‌دشت انجام‌ شده است.

محمدامین انصاری، رییس دادگستری شهرستان زرین‌دشت نیز درباره پیگیری این پرونده گفت: «ادعای مطرح شده از سوی خانواده متوفی در خصوص آدم‌ربایی و قتل با تشکیل پرونده قضایی در دستور کار رسیدگی مقام قضایی قرار دارد.»

گفته می‌شود این نوجوان از سوی صاحب‌کار خود و دو مرد دیگر مورد تعرض جنسی قرار گرفته و پس از اطلاع دادن این موضوع به خانواده و اقدام به شکایت، به قتل رسیده است.

اعتراض‌ها به این ماجرا در حالی است که در سال‌های گذشته، مواجهه مجریان قانون در جمهوری اسلامی با بسیاری از پرونده‌های مرتبط با آزار جنسی کودکان و نوجوانان، ناامیدی خانواده قربانیان را در پی داشته است.

بسیاری از متهمان هیچ‌گاه به تعرض جنسی و تجاوز متهم نمی‌شوند و تنها به دلیل کودک‌آزاری برای آن‌ها مجازاتی تعیین می‌شود.

از جمله ماجرای معلمی که در هفته‌های اخیر به آزار جنسی ۱۸ کودک در شهرستان فردوس متهم شد اما دادگستری خراسان جنوبی تعداد این کودکان را هفت تن و اتهام وارده به این معلم را کودک‌آزاری عنوان کرد.

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید