بیش از ۲۳۰ کودک پناهنده از افغانستان، در ایالات متحده تنها هستند

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

شبکه ان‌بی‌سی نیوز آمریکا اعلام کرد بیش از ۲۳۰ کودک پناهجو از افغانستان، پس از انتقال به ایالات متحده آمریکا، بدون خانواده و در تنهایی به سر می‌برند.

بر اساس آمار و ارقام جدید اداره فدرال اسکان پناهندگان که شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز به آن‌ها دست یافته است، بیش از ۲۳۰ کودک پناهجو از افغانستان در حالی که والدین یا مراقبان آن‌ها در افغانستان باقی مانده‌اند، اکنون در ایالات متحده تنها هستند.

از آنجا که تخلیه افراد از افغانستان هر روز دشوارتر می‌شود، این کودکان امید چندانی به دیدار نزدیک اعضای خانواده خود ندارند.

بر اساس گزارش این شبکه خبری، هر هفته فقط یک پرواز افراد را از کابل تخلیه می‌کند و برخی از کشورهایی که افغانستانی‌ها در آنجا برای درخواست ورود به ایالات متحده منتظر می‌مانند، پذیرش پناهندگان را متوقف کرده‌اند.

بر پایه آمار اداره اسکان پناهندگان، در روز ۳۰ اوت، این اداره ۱۰۴ کودک افغانستانی تحت مراقبت داشته در حالی که ۱۳۰ کودک از افغانستان نیز تحت مراقبت دولت‌های ایالتی یا سازمان‌های غیردولتی بودند.

همچنین بر اساس این داده‌ها، از ۱۰۴ نفری که هنوز تحت مراقبت فدرال هستند، ۴۲ نفر تحت مراقبت‌ خانواده‌هایی هستند که سرپرستی آنان را قبول کرده‌اند.

در جریان خروج آشفته و توام با هرج و مرج آمریکایی‌ها و افغانستانی‌های همکار با آنان از افغانستان در تابستان سال گذشته، بسیاری از خانواده‌ها در این کشور، در موقعیتی بسیار دشوار تصمیم گرفتند از هم جدا شوند تا برخی از اعضای خانواده به امنیت برسند.

بیش از هزار و ۵۰۰ کودک بدون همراه به ایالات متحده رفتند و اداره فدرال اسکان بیش از هزار و ۴۰۰ کودک را نزد اعضای خانواده یا سایر افراد بزرگسال قرار داد.

یک سخنگوی اداره فدرال اسکان پناهندگان گفت هدف این اداره این است که همه کودکان افغانستانی با والدین یا بستگانشان در ایالات متحده متحد همراه شوند؛ اگرچه بسیاری از آنان هنوز خانواده‌ای در بیرون از افغانستان ندارند.

پوشش ویژه
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید