آغاز دهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری با سخنان نامفهوم احمد جنتی در تبرئه علی خامنه‌ای

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۵

مجلس خبرگان رهبری روز سه‌شنبه ۱۵ شهریور دهمین اجلاس رسمی خود را با سخنرانی نامفهوم احمد جنتی در مقام رییس این مجلس آغاز کرد.

گرچه بر مبنای قانون اساسی جمهوری اسلامی از جمله وظایف این مجلس نظارت بر عملکرد ولی فقیه به عنوان رهبر جمهوری اسلامی است اما «خبرگان رهبری» صرفا به تعریف و تمجید از علی خامنه‌ای پرداختند.

رییس مجلس خبرگان رهبری هم در سخنان خود با تبرئه علی خامنه‌ای و سرپوش گذاشتن بر نقش او در بحران‌های کشور، از او قدردانی و تجلیل کرد.

در متنی که رسانه‌های حکومتی از سخنرانی جنتی منتشر کردند، او راه برون‌رفت کشور از مشکلات را «توجه به توصیه‌های خامنه‌ای» دانست.

جنتی با تعریف از آن‌چه «درایت و مدیریت خامنه‌ای» خواند، (بر اساس متن منتشر شده) گفت: «ولایت فقیه کشور را از حوادث و بحران‌های بزرگ نجات داده است.»

این موضع جنتی به طور معمول در اجلاس خبرگان رهبری از زبان روسای مختلف این مجلس مطرح شده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری اما بی‌اعتنا به ناکامی‌های دولت رئیسی، مدعی شد در یک سال گذشته، دولت با تلاش شبانه‌روزی، توفیقات خوب و قابل توجهی داشته است.

جنتی در حضور حسن روحانی به عنوان یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به سفرهای استانی رئیسی، این اقدام او را حرکتی علیه اشرافی‌گری حاکم در دوره پیش از او خواند و به شکلی ضمنی رییس‌جمهوری پیشین را هدف حمله و انتقاد قرار داد.

در جلسه امروز مجلس خبرگان رهبری، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، به عنوان سخنران در جلسه حاضر شد و چنانچه خبرگزاری ایرنا گزارش کرد، به تشریح روابط منطقه‌ای جمهوری اسلامی و روند مذاکرات احیای برجام پرداخت.

بررسی اصلاح قانون انتخابات رهبر جمهوری اسلامی از دیگر دستورات این جلسه بود.

دهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری عصر روز چهارشنبه ۱۶ شهریور به پایان می‌رسد و اعضای این مجلس، صبح پنج‌شنبه ۱۷ شهریور به مقبره روح‌الله خمینی، بینانگذار جمهوری اسلامی می‌روند و سپس برای «ابراز وفاداری» با علی خامنه‌ای دیدار می‌کنند.

تازه‌ترین خبرها

پوشش ویژه
خبر ورزشی
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید