پاریس، مسکو را به استفاده از منابع انرژی به عنوان «سلاح جنگی» متهم کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۸

در حالی که شرکت گازپروم روسیه صادرات گاز به یک مشتری عمده فرانسوی خود را تقریبا قطع کرده و همچنین اعلام کرده این هفته انتقال گاز را از خط لوله اصلی خود به آلمان به مدت سه روز متوقف خواهد کرد، پاریس مسکو را به استفاده از منابع انرژی به عنوان «سلاح جنگی» متهم کرد.

دمیتری پسکو، سخنگوی کرملین، روز سه‌شنبه هشتم شهریور گفت «مشکلات مربوط به فن‌آوری که ناشی از تحریم غرب علیه روسیه است» موجب شده که صادرات گاز روسیه از طریق خط لوله نورد استریم یک به اروپا با مانع روبه‌رو شود.

اما وزیر انرژی فرانسه همزمان گفت: «روسیه به وضوح از گاز به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند و ما باید برای بدترین سناریو - قطع کامل واردات گاز از روسیه - آماده شویم.»

کمی قبل از آن، شرکت انرژی انژی فرانسه اعلام کرد از شرکت روسی گازپروم گاز کمتری دریافت می‌کند.

دولت‌های اروپایی اکنون در تلاش هستند تا با اجرای طرح‌هایی، با افزایش هزینه‌های انرژی برای اصناف و خانوارها مقابله کنند و همزمان مخازن ذخیره انرژی را پیش از اوج تقاضا در زمستان پر کنند.

جمهوری چک شامگاه دوشنبه اعلام کرد یک نشست اضطراری وزیران انرژی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کمتر از دو هفته دیگر برگزار می‌شود.

پراگ همچنین خواستار تعیین یک سقف برای قیمت گاز مصرفی در تولید برق شد.

روز دوشنبه ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین، اقدام روسیه برای کاهش شدید صادرات گاز به اروپا را «تروریسم اقتصادی» توصیف کرد.

کشورهای غربی مسکو را متهم می‌کنند که عمدا با کاهش صادرات گاز به اروپا در تلاش برای افزایش قیمت گاز است تا در همبستگی غربی‌ها در مخالفت با تهاجم خود به اوکراین تزلزل ایجاد کند.

مسکو تاکنون این اتهام را رد کرده است.

خبر ورزشی
پوشش ویژه
Hacktivism (anonymous)

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید