افزایش قربانیان سیل پاکستان به ۱۰۳۳ نفر و تخریب یک میلیون خانه

۱۴۰۱/۶/۶

همزمان با افزایش قربانیان سیل در پاکستان به ۱۰۳۳ نفر، تعدادی از کشورها از جمله آمریکا، بریتانیا، کانادا، فرانسه، ترکیه و ایران برای کمک رسانی اعلام آمادگی کرده و قطر و امارات متحده عربی نیز کمک‌های خود را به این کشور ارسال کردند.

سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی پاکستان از افزایش قربانیان سیل به ۱۰۳۳ نفر خبر داد و اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹ نفر جان باخته‌اند.

شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان، نیز روز یکشنبه به بخشی از مناطق سیل‌زده سفر کرد.

به گفته مقامات پاکستان، یک نفر از هر هفت شهروند این کشور ۲۲۰ میلیون نفری تحت تاثیر سیل قرار گرفته‌اند، یک میلیون خانه تخریب شده یا به شدت آسیب دیده و ۳۳ میلیون نفر بی‌خانمان شده‌اند.

همچنین جاده‌ها آسیب دیده، آب آشامیدنی آلوده شده و برق نیز در بسیاری از نقاط قطع شده است.

ارتش پاکستان اعلام کرده که به همراه نهادهای امدادی به سیل زدگان کمک می‌کند، اما در برخی نقاط تنها امدادرسانی از طریق هوا ممکن است. نخست وزیر پاکستان در دیدار با سفرای خارجی خواستار حمایت بین‌المللی شده است.

در همین حال آمریکا، بریتانیا، کانادا، ترکیه، ایران و شماری دیگر از کشورها برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به سیل‌زدگان پاکستان ابراز آمادگی کردند.

جمعیت هلال احمر قطر روز شنبه مرکز مدیریت اطلاعات بلایای طبیعی خود را فعال کرد و از اختصاص فوری صد هزار دلار برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان خبر داد.

همچنین اعلام شد که هواپیمای حامل اولین گروه کمک‌های امدادی از امارات برای سیل‌زدگان پاکستان روز یکشنبه به پاکستان می‌رسد.

این سیل همچنین باعث تخریب زمین های کشاورزی و فقر مضاعف در این مناطق می‌شود.

مقامات پاکستان سیل امسال را شبیه به سیل ۱۲ سال پیش توصیف کرده‌اند که در آن دو هزار نفر جان باختند و ۲۰ میلیون نفر بی خانمان شدند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید