واردات ۴ هزار میلیارد تومانی کود، شمشیر و لپ‌تاپ توسط فدراسیون شطرنج

جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۸

موضوع عجیبی مطرح شده مبنی بر بدهی مالیاتی ۱۴میلیارد تومانی فدراسیون شطرنج در سال ۱۳۹۲ که به گفته رییس فعلی، مسئولان فدراسیون در آن مقطع اقلامی مانند کود، شمشیر و لپ‌تاپ با حجم ۴هزار میلیارد تومان وارد کشور کرده‌اند. در دوره ریاست پهلوان‌زاده دادگاهی برگزار شد که در آن شرکت نکرد.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه نوشت: این اظهارات از سوی حسن تامینی، رییس فعلی فدراسیون شطرنج، واکنش محمدجعفر کامبوزیا رییس فدراسیون شطرنج در سال ۱۳۹۲ را در پی داشت و او ضمن غیر واقعی عنوان کردن این اظهارات یادآور شد که در صورت عدم انتشار اسناد از سوی فدراسیون شطرنج از مسئولان فعلی فدراسیون شکایت خواهد کرد. همچنین کامبوزیا با وجود ادعای فدراسیون شطرنج مبنی بر استفاده از کد اقتصادی فدراسیون برای واردات کالا مدعی شد که فدراسیون‌ها در آن مقطع کارت بازرگانی یا کد اقتصادی نداشته‌اند.

در شرایط فعلی سکوت وزارت ورزش و عدم جوابگویی به نامه‌های اخیر فدراسیون شطرنج باعث حاشیه‌هایی شده است. چرا که بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ حمید سجادی در سمت معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش حضور داشت و همین باعث شده که حواشی پیرامون وزیر فعلی ورزش و پرونده بدهی مالیاتی فدراسیون شطرنج مطرح شود.

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید