خودکشی یکی از یهودیان ایرانی‌زاده در اسرائیل که متهم به جاسوسی برای جمهوری اسلامی است

جمعه ۱۴۰۱/۰۵/۲۱

در حالی که دادگاه پنج نفر از یهودیان ایرانی‌زاده در اسرائیل به جرم جاسوسی و برقرار کردن تماس با یک مأمور اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد، صبح روز گذشته (پنج‌شنبه ۲۰ مرداد)، یکی از این متهمان دست به خودکشی زد.

حال این فرد که از طریق خوردن بیش از ۱۰۰ قرص آرامبخش دست به خودکشی زده بود، پس از انتقال به بیمارستان بسیار وخیم گزارش شد اما او در بیمارستان به هوش آمده و با اطرفیانش ارتباط برقرار کرده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، گفته شده است این فرد که از او با نام «سین» یاد می‌شود، زنی ۴۰ ساله است که ۹ ماه پیش همراه همسرش دستگیر شده و در حبس خانگی به سر می‌برده است.

او پس از خروج از زندان، دچار بیماری اعصاب و روان شده است.

بن زیون، وکیلی که وکالت این زوج را بر عهده دارد، در پیامی اختصاصی برای ایران اینترنشنال نوشته است که از خودکشی موکلش شوکه شده اما تعجب نکرده است.

او تأکید کرده که موکلش از روز اول دستگیری یعنی حدود هشت ماه و نیم پیش، فریاد می‌زده است که خود و همسرش بی‌گناه هستند و قصد آسیب رساندن به امنیت کشور را نداشته‌اند.

سال گذشته بود که پنج نفر از ایرانیان یهودی در اسرائیل متهم به برقرار کردن رابطه با رامبد نامدار، یک مأمور جمهوری اسلامی از طریق شبکه‌های اجتماعی و انتقال اطلاعات به او شدند.

نامدار از یکی از این افراد خواسته بود تا از دفتر ایران اینترنشنال در اورشلیم اطلاعات جمع کند و در اختیار او قرار دهد.

همه این متهمان اکنون در حبس خانگی به سر می‌برند.

پوشش ویژه
خبر ورزشی
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید