اکسیوس: دولت آمریکا به مایک پمپئو گفته بود او دومین هدف ترور ایران است

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۰

وب‌سایت اکسیوس به نقل از یک منبع نزدیک به مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا به پمپئو اطلاع داده بود که او دومین هدف کسانی است که بنابر اسناد اعلام شده این وزارتخانه برای «قتل جان بولتون» برنامه‌ریزی کرده بودند.

سی‌ان‌ان نیز به نقل از یک منبع آگاه که مستقیما از روند حفاظت از مقام‌های آمریکایی آگاه است گزارش داد که به دلیل تهدیدهای سپاه پاسداران، دولت آمریکا چند مقام کنونی و پیشین ایالات متحده را تحت «محافظت شخصی چشمگیری» قرار داده است.

وزارت دادگستری آمریکا چهارشنبه یک عضو سپاه پاسداران به نام شهرام پورصفی را که با اسم مهدی رضایی هم شناخته می‌شود، به طرح‌ریزی برای قتل جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید، متهم کرد و گفت شکایتی علیه این فرد در واشینگتن دی‌سی اقامه شده است.

در پی اعلام این خبر، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در بیانیه‌ای گفت: «دولت بایدن در حفاظت و دفاع از همه آمریکایی‌ها در برابر تهدیدات خشونت‌آمیز و تروریسم چشم‌پوشی نخواهد کرد.»

با این حال، جان بولتون در واکنش به توطئه جمهوری اسلامی برای قتل او به ایران اینترنشنال گفت ادامه این گونه تهدیدها از سوی جمهوری اسلامی نشان می‌دهد دولت ایالات‌ متحده برای مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی اقدام کافی انجام نداده است.

مورگان اورتگاس، سخنگوی پیشین وزارت خارجه آمریکا، نیز در واکنش به خبر توطئه کشتن جان بولتون گفت: دولت بایدن در چنین شرایطی همچنان به دنبال احیای برجام است. او گفت: «دولت بایدن نباید منتظر بنشیند تا ایران رهبران آمریکا را بکشد.»

جهان‌نما
پوشش ویژه
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید