مرگ مشکوک یک معلول در یک مرکز نگهداری کرمانشاه

۱۴۰۱/۵/۱۶

بهزیستی کرمانشاه ضمن تایید فوت مشکوک یک معلول در یک مرکز نگهداری غیر دولتی، از پیگیری قضایی و تعلیق فعالیت‌های این مرکز خبر داد.

فوت مشکوک یک معلول در یک مرکز نگهداری کرمانشاهدر اطلاعیه بهزیستی کرمانشاه اعلام شده که تا زمان بررسی کارشناسی، فعالیت این مرکز غیردولتی نگهداری معلولان به حالت تعلیق درآمده و از ادامه فعالیت افرادی که احتمال تقصیر یا اهمال آنان وجود داشت جلوگیری شده است.

بهزیستی کرمانشاه توضیح بیشتری در این‌باره نداده است. کمپین معلولان هم ضمن تشکر از بهزیستی کرمانشاه توضیحی درباره فوت این فرد نداده است.

در سه روز متوالی ۲۹، ۳۰ و ۳۱ تیر نیز سه معلول در مرکز نگهداری معلولان «المهدی» در ممسنی در استان فارس فوت شده بودند.

مهین‌تاج کراری، رییس اداره بهزیستی ممسنی دلیل فوت این سه معلول در سه روز متوالی را بیماری‌های گوارشی، ریوی و سکته ذکر کرده و فوت آنان به دلیل مسمومیت را رد کرده بود.

او در عین حال گفته بود که اول مرداد هشت نفر از معلولان به دلیل بیماری ویروس اسهال منتقل و چهار نفر از آنان بستری شده بودند.

پیش از این نیز گزارش‌های زیادی درباره رسیدگی نکردن به افراد دارای معلولیت و بدرفتاری با آنان در ایران منتشر شده است.

از جمله سوم مرداد فیلمی با عنوان خشونت و بدرفتاری با افراد دارای معلولیت در مرکز توانبخشی «احسان» اهواز منتشر شد که در آن دو نفر از کارکنان این مرکز، لباس‌های یک فرد دارای معلولیت ذهنی را گرفته و او را بر زمین می‌کشند.

پس از آن بهزیستی اعلام کرد این دو نفر «به دلیل نحوه مهار غیر‌اصولی و نامناسب توانخواه از سوی صاحب امتیاز مرکز اخراج و برای رسیدگی و تصمیم‌گیری به مراجع قانونی معرفی شدند.»

چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما
پوشش ویژه

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید