فرمانده سپاه قدس هدایت عملیات نظامی علیه اسرائیل از تهران را تایید کرد

۱۴۰۱/۵/۱۵

همزمان با درگیری نظامی اسرائیل و جهاد اسلامی،‌ فرمانده نیروی قدس سپاه، هدایت عملیات نظامی علیه اسرائیل از تهران را تایید کرد. دبیرکل جهاد اسلامی حین این عملیات در ایران به سر می‌برد؛ نخست‌وزیر اسرائیل جمعه بااشاره به حضور او در تهران گفت جهاد اسلامی گروه نیابتی ایران است.

در میانه این تنش فزاینده، اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه با تایید هدایت عملیات‌ها از تهران گفت که «حداقل روزانه ۱۵ عملیات» علیه مواضع اسرائیل انجام می‌شود و ضریب امنیتی این کشور «در حال افول است».

او در یک سخنرانی در مازندران ضمن ادعای انجام ۱۵ عملیات روزانه علیه اسرائیل گفت که «آنها حتی از ترس جانشان داخل شهرک‌ها را هم حصارکشی کرده‌اند».

این سخنان پس از گزارش‌ها درباره شکست عملیات‌های سازمان اطلاعات سپاه پاسداران برای ترور شهروندان اسرائیل بیان شده است.

پس از انتشار رسمی خبر برکناری حسین طائب و انتصاب محمد کاظمی به جای او، منابع ایران اینترنشنال خبر دادند که در دوران مسئولیت طائب، ماموریت بخش ضد جاسوسی (واحد ۱۵۰۰)، به فعالیت تروریستی در خارج از ایران تغییر پیدا کرده و شکست‌های متوالی این واحد در انجام ماموریت‌هایش، در طول زمان صداهای اعتراضی برای برکناری طائب را تقویت کردند.

سخنان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران همچنین هم‌زمان با درگیری بین اسرائیل و جهاد اسلامی در غزه بیان شده است.

در همین حال قاآنی گفت که «مبارزان فلسطینی در حال برنامه‌ریزی‌اند تا در زمان مناسب آخرین ضربات را بر پیکر» اسرائیل وارد کنند.

او تاکید کرد که نیروهای مسلح در غزه و لبنان تربیت شده «مکتب» دو رهبر جمهوری اسلامی‌اند و «به ظرفیتی رسیدند که نیازهای شان را خودشان برطرف می‌کنند.»

رسانه‌های ایران پیش از این از استفاده از راکت‌های «فجر» ساخت ایران به دست گروه‌های فلسطینی در نوار غزه خبر داده بودند.

در همین حال روزنامه آلمانی زوددویچه، سال گذشته در گزارشی خبر داده بود که بر اساس تخمین ارتش اسرائیل گروه حماس بین ۱۰ تا ۱۵ هزار موشک در اختیار دارد.

این روزنامه نوشته بود که موشک‌های ساخت ایران به صورت تکه تکه به نوار غزه منتقل و روی هم سوار می‌شوند.

عصر جمعه همزمان با حضور زیاد نخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، جت‌های جنگنده ارتش اسرائیل در عملیاتی به نام «سپیده دم» به اهداف این گروه در غزه حمله کردند.

در این حملات تیسیر الجعبری، فرمانده شاخه نظامی شمال این گروه، کشته شده است.

در همین حال یائیرلاپید، نخست وزیر اسرائیل، جهاد اسلامی فلسطین را نیروی نیابتی جمهوری اسلامی خواند که قصد دارد اسرائیل را نابود کند.

زیاد نخاله روز ۱۳ مرداد نیز با ابراهیم رئیسی دیدار کرده بود. رئیسی در این دیدار گفته بود که عادی‌سازی و برقراری روابط اسرائیل به هیچ وجه برای این کشور امنیت‌ساز نخواهد بود.

شاهد تاریخ
اخبار
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید