نقش احتمالی هکرهای وابسته به ایران در حمله سایبری تیرماه به وب‌سایت‌های دولت آلبانی

۱۴۰۱/۵/۱۴

شرکت امنیت سایبری مندیانت اعلام کرد حمله سایبری گسترده به وب‌سایت‌های دولتی آلبانی در تیر ماه احتمالا از سوی هکرهای مرتبط با جمهوری اسلامی انجام شده که به دنبال برهم زدن نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق بودند.

مندیانت با اشاره به زمان این حمله‌ها، عنوان کرد محتویات کانال تلگرامی که مسئولیت این حمله‌ها را به عهده گرفته و شباهت کدهای نرم‌افزاری این حمله‌ها با بدافزارهایی که کاربران فارسی و عرب‌زبان را هدف قرار می‌دهند، به احتمال زیاد نشان می‌دهد که این هکرها در حمایت از جمهوری اسلامی فعالیت می‌کردند.

یک گره هکری موسوم به «عدالت سرزمین» در یک کانال تلگرامی مسئولیت این حمله را که با استفاده از باج‌افزار انجام شده بود، به عهده گرفته است.

شرکت امنیت سایبری مندیانت هشدار داد این گونه فعالیت‌های سایبری تهدیدی فعال علیه سازمان‌های دولتی و خصوصی دیگر کشورهای عضو ناتو نیز به شمار می‌آید.

مندیانت خاطرنشان کرد با توجه به موانعی که در روند مذاکرات احیای برجام باقی مانده، این حمله‌های سایبری نشان می‌دهند جمهوری اسلامی در انجام حمله‌های سایبری محدودیت کمتری احساس می‌کند.

نشست سازمان مجاهدین خلق که قرار بود در روزهای اول و دوم مرداد در کمپ سوم اشرف در غرب تیرانا، پایتخت آلبانی برگزار شود، درپی هشدار مقام‌های محلی درباره احتمال وقوع حمله تروریستی لغو شد.

خبر ورزشی
نگاه روز
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید