وقوع سیل در منطقه رودبار قصران-فشم؛ آمار تایید نشده از کشته‌ها و مصدومان

۱۴۰۱/۵/۱۰

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد در منطقه روبار قصران- فشم سیل جاری شده و هنوز جان باختن یک نفر و مصدومیت ۴ نفر دیگر در این سیل تایید نشده است.

خالدی به ایرنا گفت که حوالی ساعت ۱۶ روز دوشنبه دهم مرداد حادثه سیل در رودبار قصران، فشم، جاده زایگان، محله زاگون پله به سامانه ۱۱۵ اعلام شد.

او افزود: «به گفته اهالی منطقه در این حادثه یک نفر کشته و چهار نفر نیز مصدوم شدند که البته این آمار هنوز از سوی اورژانس قابل تایید نیست.»

منطقه رودبار قصران در شمال شرق تهران و در حوزه شهرستان شمیرانات قرار دارد.

همچنین بر اساس گزارش‌ها، باران شدیدی در منطقه امامزاده داوود تهران آغاز شده و نیروهای امدادی به‌دلیل احتمال وقوع دوباره سیل، منطقه را تخلیه کردند.

پیشتر در روز پنجشنبه ۶ مردادماه سیل به مناطق گسترده‌ای از استان تهران از جمله امامزاده داوود و شهرستان فیروزکوه، دماوند، شمیرانات، پردیس و شمیرانات آسیب رساند و ده‌ها نفر را کشت.

محسن منصوری، استاندار تهران روز دوشنبه آمار قربانیان این سیل را ۴۳ فوتی و ۳ مفقودی اعلام کرد.

او گفت: ۱۵ نفر در فیروزکوه، ۲۲ نفر در امام‌زاده داوود، یک نفر دماوند، یک نفر در شمیرانات و چهار نفر در پردیس یعنی در مجموع ۴۳ نفر در استان تهران بر اثر سیل جان خود را از دست دادند.

شمار قربانیان سیل در ایران از ابتدای مرداد ماه تاکنون به بیش از ۷۰ نفر رسیده و بر اساس برآورد‌ها تاکنون بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به بخش‌های کشاورزی و مسکونی و جاده‌ها خسارت وارد شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران نیز روز دوشنبه با صدور هشدار نارنجی رنگ، نسبت به فعالیت سامانه بارشی، آبگرفتگی بعضی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها به‌ویژه در نیمه شمالی تهران هشدار داد.

بر اساس اعلام این اداره، احتمال بارش تگرگ از دوشنبه تا سه‌شنبه در نیمه‌شمالی استان تهران به‌ویژه ارتفاعات وجود دارد.

در حالی که هنوز آثار سیل اخیر در مناطقی از استان تهران از بین نرفته، فرمانداری شهرستان فیروز کوه از سه روز عزای عمومی در این شهرستان به علت جان باختن تعدادی از شهروندان این منطقه در سیل خبر داد.

اخبار
همسفر - فصل دوم
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید