ادامه بازداشت رضا شهابی و حسن سعیدی؛ شهابی به اعتصاب غذای خود پایان داد

۱۴۰۱/۵/۳

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به تداوم زندانی بودن رضا شهابی و حسن سعیدی، دو عضو زندانی این سندیکا، خبر داد که شهابی با پذیرش درخواست‌ها سرانجام به اعتصاب غذای خود پایان داد اما اعتصاب غذای سعیدی ادامه دارد.

به نوشته تلگرام سندیکای شرکت واحد، حسن سعیدی روز یکشنبه دوم مرداد طی تماس تلفنی از بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داد که قرار بازداشت مجدد یک‌ماهه به او ابلاغ شده است.

این فعال سندیکایی سومین ماه است که در زندان اوین زندانی است و روز یکشنبه سی‌ودومین روز اعتصاب غذای او بود. به نوشته تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد، او وزن زیادی را از دست داده و دچار ضعف شدید جسمانی شده و ملاقات ممنوع است.

بازداشت رضا شهابی، دیگر عضو زندانی این سندیکا، نیز همچنان ادامه دارد اما به نوشته این سندیکا، او روز یکشنبه در چهل‌ودومین روز اعتصاب غذایش در ملاقات حضوری با خانواده خود به اعتصاب غذای پایان داد.

بنابر این گزارش، او نیز دچار شرایط وخیم جسمانی شده و نیاز به درمان خارج از زندان دارد.

رضا شهابی از ۲۲ اردیبهشت و حسن سعیدی از یکم خرداد زندانی هستند و به نوشته سندیکای شرکت واحد، با وجودی که بازجویی‌ها از آنان پایان یافته بود، تلاش بازجویان برای «اعتراف‌گیری جهت پیشبرد سناریوسازی علیه تشکل مستقل» این دو فعال صنفی بار دیگر به سلول انفرادی منتقل شده و بازجویی‌ها از آنان از سر گرفته شد.

اخبار
خبر ورزشی
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید