عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: حجاب نباید به روش ابراز مخالفت با حکومت تبدیل شود

۱۴۰۱/۵/۱

محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، گفت که حجاب نباید به یک مقوله سیاسی و روش ابراز مخالفت با جمهوری اسلامی تبدیل شود.

محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، گفت که حجاب نباید به یک مقوله سیاسی و روش ابراز مخالفت با جمهوری اسلامی تبدیل شود.

باهنر در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا تاکید کرد که این مساله «حتما نباید تبدیل به یک مقوله سیاسی شود که یک عده بخواهند مخالفت خودشان را از طریق کنار زدن حجاب مطرح کنند.»

او اضافه کرد: «از آن طرف هم اینکه مواظب باشیم گوشه موی کسی دیده نشود به مسائل شخصی افراد برمی‌گردد.»

این چهره سیاسی اصول‌گرا تاکید کرد که اگر فردی بخواهد موضوع حجاب را «در مقام پرخاش و برخورد با نظام یک اسلحه بکند» با او « برخورد می‌شود و حد و حصری هم ندارد».

پیش از این نیز تعدادی از مقام‌های سابق و چهره‌های سیاسی، موضوع حجاب را یکی از روش‌های اعتراض مردم به حکومت خوانده‌اند.

از جمله علی اکبر ناطق نوری، رییس اسبق بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی گفته بود: «‌اگر جوانی بخواهد بر خلاف حکومت عمل کند یا به نوعی اعتراضی نسبت به دولت و حکومت داشته باشد، اعتراض خود را با تغییر ظاهر و بدحجابی نشان می‌دهد.»

باهنر در این مصاحبه همچنین گفت: «زمانی آقای احمدی‌نژاد می‌گفت یک شاخه و دوشاخه از موی بانوان بیرون باشد، مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما گاهی این دو شاخه می‌شود چهار شاخه اگر شد ۴۰ شاخه و بعد ۴۰۰ شاخه و اگر روسری رفت کنار و یواش یواش شلوار هم کوتاه شد و دامن هم آمد بالا چه می‌شود.»

پیش از سخنان باهنر نیز یک ویدیو از وحید یامین‌پور، معاون وزیر ورزش و جوانان منتشر شده که می‌گوید: «کسی که روسری را روی چوب زده بعد شورتش را روی چوب می زند.»

در حالی که صدها هزار نفر با پیوستن به کارزار «مخالف حجاب اجباری هستیم» موضع خودشان را درباره تحمیل‌های حکومتی در زمینه پوشش روشن کرده‌اند، رسانه‌ها و مقام‌های جمهوری اسلامی بار دیگر برای تخطئه کارزار‌های مخالفت با حجاب اجباری به صف شده‌اند.

کارزار «‌مخالف حجاب اجباری هستم» که در اینستاگرام به راه افتاده تاکنون بیش از نیم میلیون‌نفر را با خود همراه کرده و شهروندان زن و مرد در حساب‌های خود پیام این کمپین مبنی بر اتحاد در زمینه مخالفت با حجاب اجباری را منتشر کرده‌اند.

چشم‌انداز با سیما ثابت
اخبار و اخبار ورزشی
شاهد تاریخ

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید