خانواده‌های آمریکایی‌های بازداشت شده در ایران،روسیه و‌ چین برای فشار بر بایدن متحد می‌شوند

۱۴۰۱/۴/۱۶

خانواده‌های شهروندان آمریکایی که در خارج از ایالات متحده از سوی ایران، روسیه و چین بازداشت شده‌اند، فشارها را بر جو بایدن افزایش داده‌ و‌ تاکید دارند که خواهان ملاقات با او هستند تا برای آزادی آنها تلاش بیشتری انجام دهد اما مقام‌های دولت بایدن با انجام چنین ملاقاتی موافق نیستند.

خانواده این بازداشت‌شدگان خارج از ایالات متحده با بیان اینکه لابی بی سر و صدای دولت بایدن نتایج محدودی را به همراه داشته است، گفتند که در اعتراض به این رویکرد تصمیم گرفتند که به طور جمعی صدای خود را بلند کرده و از بایدن بخواهند آزادی این بازداشت‌شدگان را در اولویت قرار دهد.

در آخرین موارد دو آمریکایی بازداشت شده در خارج از کشور بریتنی گرینر، ستاره بسکتبال و برنده دو مدال طلای المپیک زندانی در روسیه و سیامک نمازی، زندانی دوتابعیتی در اوین، درخواست‌های جداگانه‌ای از بایدن داشتند و از رییس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند برای پایان دادن به زندانی بودن آنها اقدام کند.

سیامک نمازی در یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز از رییس‌جمهوری آمریکا خواست به کابوس حبس او و پدرش، باقر نمازی، که او هم در ایران است و در دوران حبس چند عمل جراحی را پشت سر گذاشته و دیگر زندانیان دوتابعیتی در شرایط مشابه خود پایان دهد.

بریتنی گرینر، بسکتبالیست آمریکایی زندانی در روسیه نیز با نوشتن یک نامه رییس‌جمهوری آمریکا را خطاب قرار داد و خواهان اقداماتی برای آزادی‌ او شد.

این در حالی است که به گزارش رویترز دولت ایالات متحده تعداد رسمی آمریکایی‌های بازداشت شده در خارج از این کشور را اعلام نکرده است.

بنیاد میراث جیمز دبلیو فولی که به نام یک روزنامه‌نگار آمریکایی ربوده و کشته شده در سوریه نامگذاری شده است، فهرست بیش از ۶۰ شهروند آمریکایی بازداشت شده در خارج از این کشور را اعلام کرده است.

چندی پیش نیز خانواده عماد شرقی، زندانی دو تابعیتی زندانی در ایران، خواستار دیدار با جو بایدن شدند و از او خواستند برای آزادی این شهروند دوتابعیتی «هر چه را که در توان دارد» به کار گیرد.

خانواده شرقی گفته بودند که نمی‌دانند چرا جو بایدن چنین دیداری را با آنها برگزار نکرده است.

بررسی بازارها
امروز
مستند کوتاه - دست خدا در اقتصاد ترکیه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید