آمریکا خبر لغو ممنوعیت ویزا برای سرباز وظیفه‌های پیشین در سپاه پاسداران را تکذیب کرد

۱۴۰۱/۴/۵

وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به ایران‌اینترنشنال، خبر لغو ممنوعیت صدور ویزا برای کسانی را که خدمت سربازی غیرداوطلبانه در سپاه پاسداران انجام داده‌اند، تکذیب کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه خبر دستورالعمل جدید این کشور درباره رفع ممنوعیت صدور ویزا برای کسانی که دوران سربازی را در سپاه پاسداران گذرانده‌اند، نادرست خواند.

او به ایران اینترنشنال گفت: «این معافیت برای رسیدگی به مسائل افغانستان است و شرایط ایران و افغانستان متفاوت است.»

پیشتر اعلام شده بود که ممنوعیت صدور ویزای آمریکا برای کسانی که خدمت سربازی اجباری خود را در سپاه پاسداران سپری کرده‌اند حذف شده است.

سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار دارد و درخواست جمهوری اسلامی برای حذف نام سپاه از این فهرست، پیشتر از سوی برخی از مقام‌های آمریکایی رد شده است.

پیشتر پولیتیکو به نقل از یک مقام ارشد غربی گزارش داده بود که جو بایدن در چهارم اردیبهشت ‌ماه تصمیم خود را برای حفظ سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی نهایی کرده است.

دولت جو بایدن همچنین در ماه‌های اخیر تحریم‌هایی را علیه شرکت‌ها و افرادی که در تامین مالی سپاه پاسداران و نیروی قدس نقش دارند، وضع کرده است.

چند روز پیش، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور آماده است در ازای دریافت اطلاعاتی که منجر به «ایجاد اختلال در سازوکار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تمامی شاخه‌های آن، شامل نیروی قدس سپاه پاسداران» شود، تا سقف ۱۵ میلیون دلار پاداش دهد.

جهان‌نما
اخبار
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید