مایک پنس در دیدار با مریم رجوی:بایدن باید در کنار مردم ایران بایستد و از مذاکرات خارج شود

۱۴۰۱/۴/۲

مایک پنس، معاون رییس‌جمهوری پیشین آمریکا، در دیدار از اشرف۳ و ملاقات با مریم رجوی، گفت:ما هدف مشترکی داریم که رهایی مردم ایران از ده‌ها سال استبداد،و تولد دوباره یک ایران آزاد،صلح‌آمیز و دموکراتیک است.پنس از جو بایدن خواست در کنار مردم ایران بایستد و از مذاکرات هسته‌ای خارج شود.

مایک پنس، معاون رییس‌جمهوری پیشین آمریکا، روز پنج‌شنبه در سفری به آلبانی، به همراه همسرش، کارن پنس، به اشرف ۳ رفت و با مریم رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق، دیدار کرد.

معاون رییس‌جمهوری پیشین آمریکا در جریان دیدار از اشرف ۳ طی سخنانی گفت که من بیش از پنج هزار مایل از خانه‌ام در ایندیانا سفر کرده‌ام تا امروز اینجا باشم، زیرا ما یک هدف مشترک داریم که آن رهایی مردم ایران از ده‌ها سال استبداد، و تولد دوباره یک ایران آزاد، صلح‌آمیز، آباد و دموکراتیک است.

معاون رییس‌جمهوری پیشین آمریکا افزود که افتخار می‌کنم که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، آمریکا فریادهای مردم ایران را شنید و در مقابل جنایات بی‌شمار رژیم جمهوری اسلامی سکوت نکردیم.

او گفت که ما با افتخار در کنار مردم آزادیخواه ایران ایستادیم و توافق هسته‌ای را که خزانه‌های رژیم ایران را با ده‌ها میلیارد دلار و پالت‌های پول نقد پر کرده بود، لغو کردیم.

مایک پنس با انتقاد از دولت جو بایدن برای تلاش برای رسیدن به یک توافق با جمهوری اسلامی و احیای برجام، گفت که همه جهان دید که دولت بایدن تلاش می‌کند پیشرفت‌هایی که ما در قبال ایران داشتیم را به عقب برگرداند.

او افزود: در حالی که ولادیمیر پوتین جنگ غیرعادلانه‌ای را در اوکراین پیش می‌برد، دولت آمریکا با مرتکبین این جنگ برای احیای برجام کار می‌کنند. این اقدامات خطرناک است.

مایک پنس خاطرنشان کرد که دولت بایدن می‌خواهد با احیای برجام، رژیم ایران را در ریل دستیابی به سلاح هسته‌ای قرار دهد اما یک توافق جدید با ایران به صلح و ثبات منجر نخواهد شد بلکه به مرگ و ویرانی بیشتر خواهد انجامید.

معاون رییس‌جمهوری پیشین آمریکا تاکید کرد که احیای برجام مسیر دستیابی ایران به سلاح اتمی مسدود نمی‌کند، بلکه یک مسیر طلایی برای این رژیم هموار می‌کند.

مایک پنس در بخشی از سخنان خود با اشاره به اعتراضات در شهرهای مختلف ایران، گفت: از دولت بایدن می‌خواهم که کنار مردم ایران قرار بگیرد و از هرگونه مذاکرات هسته‌ای با حکومت ایران خارج شود.

ماه گذشته نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، پس از بازدید از اشرف ۳ در آلبانی و دیدار با مریم رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق، گفت: ماموریت رئیسی روشن است. درد ایجاد کند، بترساند، به غارت و چپاول ادامه دهد. اما رئیسی همین حالا هم شکست‌خورده و نتوانسته قیام‌ها را در ایران سرکوب کند.

خلاصه خبرها
خبر ورزشی
گفت‌وگوی ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید