اعلام خبر کشته شدن دو عضو هوافضای سپاه پاسداران در سمنان و خمین در یک روز

۱۴۰۱/۳/۲۳

خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران در دو خبر جداگانه که روز یکشنبه به فاصله چند ساعت منتشر کردند از کشته شدن علی کمانی و محمد عبدوس، دو عضو یگان هوافضای سپاه در شهرهای خمین و سمنان، خبر دادند.

ابتدا روابط عمومی سپاه پاسداران استان مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پاسدار علی کمانی «در سانحه رانندگی و حین انجام ماموریت» در خمین کشته شده است. با این حال از علی کمانی در این اطلاعیه و همچنین در پیام فرمانده سپاه استان با عنوان «شهید» یاد شد.

ساعاتی پس از آن نیز خبرگزاری فارس گزارش داد که محمد عبدوس، از کارکنان هوافضای سمنان، روز یکشنبه ۲۲ خرداد «در حین انجام ماموریت» در سمنان «به شهادت رسید».

جزییات دیگری درباره کشته شدن این دو پاسدار و همچنین ماموریتی که در آن کشته شدند ارائه نشده است.

یک هفته پیشتر نیز ایوب انتظاری، از متخصصان هوافضا در یزد، به طور مشکوک درگذشت و مقام‌های استان اظهارات ضد و نقیضی درباره او بیان کردند؛ با این حال استانداری یزد در یک پیام مکتوب او را «‌شهید» خواند و مقام‌های مختلف نیز به دیدار خانواده او رفتند.

نیروی هوافضای سپاه پاسداران یکی از نیروهای سپاه است که وظایف نیروی هوایی، مأموریت‌های موشکی و فضایی این نهاد نظامی را برعهده دارد و فرماندهی آن از ابتدا تاکنون امیرعلی حاجی‌زاده بوده است.

پایگاه فضایی سمنان نیز در جنوب غربی این استان واقع شده و سکوی پرتاب موشک «ماهواره‌بر» جمهوری اسلامی در آنجا قرار دارد.

در ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی از کشته شدن به ضرب گلوله، مرگ مشکوک و حذف فیزیکی اعضای نیروی قدس سپاه و همچنین چهره‌های فعال در صنایع موشکی و هسته‌ای جمهوری اسلامی منتشر شده است.

در پی انتشار خبر انفجار در سایت پارچین در ۱۵ خرداد اعلام شد که احسان قدبیگی، از کارشناسان مرکز تحقیقاتی وزارت دفاع، در این انفجار کشته شده است.

قبل از او نیز حسن صیاد خدایی در خیابانی نزدیک خانه‌اش در تهران به ضرب گلوله افراد مسلح کشته شد و رسانه‌های اسرائیلی او را از فرماندهان واحد ۸۴۰ سپاه قدس معرفی کردند. حدود یک هفته پس از آن علی اسماعیل‌زاده، همکار نزدیک صیاد خدایی، به طور مشکوکی درگذشت و بر اساس اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، حذف فیزیکی شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
خبر ورزشی
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید