شلیک چهار گلوله به بوکسور سابق تیم ملی؛ نیروی انتظامی حق را به مأمور ۲۲ ساله گشت ارشاد داد

۱۴۰۱/۳/۲۱

ماریا عارفی و رضا مرادخانی، زن و شوهری که یک مأمور ۲۲ ساله گشت ارشاد در هشتم اردیبهشت در پارک پردیسان به آنان شلیک مستقیم کرده بود، در مصاحبه با روزنامه شرق گفتند به دادسرای نظامی شکایت کرده‌اند اما نیروی انتظامی به آنان «اتهام کشف حجاب و تمرد» وارد کرده است.

بر اساس این گزارش، مرادخانی که سال‌ها بوکسور تیم ملی ایران بوده و مدال‌های آسیایی و جهانی متعددی در کارنامه خود دارد، به دلیل مجروح شدن به دنبال این اتفاق، توان ادامه کار مربیگری را ندارد.

آنان همراه دختر ۱۱ ماهه خود در پارک در حال پیاده‌روی بوده‌اند که یک مأمور زن گشت ارشاد از ماریا عارفی می‌خواهد شماره کارت ملی خود را اعلام کند و می‌گوید: «کد ملی بده ببینم مشکل اخلاقی داری یا نه.»

بر اساس این گزارش، پس از این سخنان، درگیری لفظی رضا مرادخانی با مأموران آغاز شده است. به گفته آنان یک مأمور «حرف زشتی» به ماریا عارفی زده است.

عارفی در این مصاحبه گفته است: «این مأمور اسپری به سمت رضا پاشید که روی سر دخترم و روی دهان من هم ریخت که تا پایان شب همه دهانم می‌سوخت.»

به گفته عارفی، همسرش با چشمان بسته با آن مرد گلاویز شده است: من هم داشتم جیغ و داد می‌کردم که فقط یک لحظه به خودم آمدم و صدای تیر شنیدم.»

رضا مرادخانی نیز گفته است این مأمور ۱۰ تیر شلیک کرده و پزشکان در بیمارستان گفته‌اند که چهار تیر به او اصابت کرده است.

او گفته است در مدت بستری بودن برخی از مقام‌های نیروی انتظامی از او عذرخواهی کرده‌اند و هزینه بیمارستان را نیز نیروی انتظامی پرداخت کرده است.

به گفته مرادخانی و همسرش، با این حال پس از شکایت به دادسرای نظامی، نیروی انتظامی آنان را به «کشف حجاب» و «تمرد نسبت به مأمور» متهم کرده است.

روزنامه شرق به نقل از یک شاهد عینی نوشته که مأمور ضارب، «دنبال مردم می‌دویده و گوشی‌ها را پاک می‌کرده» و «حتی موبایل یک زن را "ریست‌فکتوری" کرده» که همه اطلاعات آن پاک شده است.

پیش از این نیز ویدیوها و گزارش‌های متعددی از مأموران گشت ارشاد در حال کتک زدن زنان و درگیری با افراد حاضر در محل منتشر شده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
گفت‌وگوی ویژه
ناتو؛ انتخاب سخت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید