جسد ۱۴ جان‌باخته قطار مشهد-یزد هنوز شناسایی نشده است

۱۴۰۱/۳/۲۰

مراسم تشییع پیکر هشت نفر از مسافران قطار مشهد-یزد که جسدشان شناسایی شده، در شهر یزد برگزار شد. مقامات وعده داده‌اند نتیجه آزمایش دی.ان.‌ای پیکرهای غیرقابل شناسایی تا روز یک‌شنبه ۲۲ خرداد مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، پیکر ۱۴ جان‌باخته این حادثه به یزد منتقل شد که هشت نفر از آنان از سوی خانواده‌هایشان شناسایی و روز جمعه مراسم تشییع آنان برگزار شد.

قطار مسافربری مشهد به یزد با ۱۱ واگن، صبح روز چهارشنبه ۱۸ خرداد از ریل خارج شد و ۲۲ نفر کشته شدند.

در همین حال تعدادی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برای بررسی علل سانحه ریلی مشهد-یزد در محل حادثه در طبس حضور یافتند.

بررسی علل ریزش ساختمان متروپل و سانحه قطار مشهد- یزد در دستور کار هفته آینده کمیسیون‌های مجلس قرار دارد.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، دلیل سانحه خارج شدن قطار مشهد-یزد از ریل را خطای راننده بیل مکانیکی اعلام کرده است.

در همین حال میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن، گفت: «لکوموتیوران سرعت غیرمجاز داشته است که همین سرعت غیرمجاز بعد از برخورد با بیل‌مکانیکی بر شدت حادثه افزوده است.»

او اضافه کرد: «سؤال ما این است که چرا راننده بیل مکانیکی به نحو غیرطبیعی بوم بیل مکانیکی را روی خط و مسیر لکوموتیو قرار می‌دهد؟.»

صالحی گفت که لکوموتیوران مشکلی نداشت اما تست هوشیاری راننده بیل‌مکانیکی مثبت بود که راننده‌ بیل‌مکانیکی برای بررسی‌های بعدی در بازداشت است.

علی موحدی‌راد، رییس کل دادگستری خراسان جنوبی خبر داده بود دستور بازداشت شش نفر که در حادثه واژگونی قطار مسافری مشهد - یزد دخیل بوده‌اند، صادر شده است.

در همین حال مدیر عامل راه‌آهن گفت که بخش قابل توجهی از حوزه ریلی، تکنولوژی‌های بسیار پایینی دارد.

او تأکید کرد که «راه‌آهن بدهی‌های بسیار زیادی دارد و منابع لازم به آن تزریق نشده است.»

سایت تجارت نیوز هم نوشت که بیل مکانیکی متعلق به شرکت بهسازی خطوط راه‌آهن بوده که تعمیرات ریل‌هایی با بیش از ۴۰ درصد فرسودگی را انجام می‌دهند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر نیمروزی
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید