رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران: بسیاری از بیمارستان‌های تهران اخطار آتش‌نشانی دارند

۱۴۰۱/۳/۱۸

حسین قناعتی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از اقدامات انجام شده در جهت شناسایی ابنیه پرخطر تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت: بسیاری از بیمارستان‌های تهران اخطار آتش‌نشانی دارند و اگر بخواهیم آنها را تعطیل کنیم درمان مختل می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه افزود: بیمارستان «امام خمینی» هم به لحاظ پله‌های فرار و سازه دچار مشکل است اما روزانه ده‌ها هزار نفر در آن تردد دارند و نمی‌توان تعطیلش کرد.

قناعتی درباره فرسودگی بیمارستان‌های پایتخت گفت: تهران در نوار زلزله قرار دارد و بالقوه تهدید بزرگی به نام زلزله برای پایتخت وجود دارد که اگر رخ دهد آن وقت بی‌ثباتی‌های پنهان، آشکار خواهد شد و باید اقدامات مقتضی در این زمینه صورت گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره کارایی بیمارستان‌های تهران در زمان بحران و بلایای طبیعی، همچنین گفت: «ان‌شاءالله که با وقوع بحران شرایط حادی پیش نیاید.»

قناعتی درباره امکان بازسازی یا نوسازی سازه‌های بیمارستانی در تهران، ‌خاطرنشان کرد: این موضوع باید از نظر فنی مورد ارزیابی قرار گیرد. از نظر تجهیزات ایمنی می‌بایست ساختمان‌ها را مجهز کنیم.

این در حالی است که رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به مشکلات تامین بودجه برای بازسازی بیمارستان‌های فرسوده پایتخت گفت: در این وضعیت بودجه‌ای دردسرهای خود را داریم و تامین اعتبار برای هرکاری سخت و مشکل است.

او همچنین افزود: بودجه امسال هم به اندازه‌ای نیست که بتوانیم نیازهای خود در این بخش را تامین کنیم و باید با تمهیدات دیگری اعتبارات لازم را تامین کنیم.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
خبر ورزشی
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید