تجمع مالباختگان سرقت «بانک ملی»؛ مشتریان گفتند از مسئولان بانک شکایت می‌کنند

۱۴۰۱/۳/۱۷

یک روز پس از انتشار خبر سرقت از صندوق‌های امانات شعبه «دانشگاه» بانک ملی در خیابان انقلاب تهران، شماری از مالباختگان در این شعبه تجمع کرده و‌ اعلام کردند علاوه بر شکایت‌های معمول در زمینه سرقت، از مسئولان این شعبه هم شکایت خواهند کرد.

برخی رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۱۷ خردادماه نوشتند سارقان بانک ملی شعبه «دانشگاه» تهران از طریق در پشت ساختمان واقع در پارکینگ داخلی، وارد شده و پس از برش دادن در گاوصندوقی بزرگ و برهم زدن رمز آن به محوطه صندوق امانات وارد شدند.

بر اساس این گزارش‌ها، ۲۵۰ صندوق امانات تخریب و محتویات ۱۶۹ صندوق تخلیه شده است.

همین مساله موجب تجمع و اعتراض مالباختگان و مشتریان بانک ملی در این شعبه شد.

یک مرد جوان مالباخته در این زمینه به خبرگزاری ایسنا گفت: «نمی‌دانم بانک چطور می‌خواهد این خسارت را جبران کند؟ اصلا چطور ممکن است که چنین سرقتی از بانک انجام شده و کسی هم متوجه آن نشده باشد؟ ما از مسئولان این شعبه بانک هم شکایت خواهیم کرد.»

تلاش مالباختگان برای شکایت علیه مسئولان بانک ملی در حالی است که بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، سیستم هشدار بانک به گوشی موبایل رییس شعبه وصل بود و این سرقت به موبایل او پیامک شد، اما به دلیل اینکه در گذشته «این سامانه هشدار اشتباهی داده بود»، رییس بانک به پیامک سرقت اعتنا نکرد.

همچنین یکی از زنانی که در محل این شعبه حضور داشته و صندوق امانت متعلق به او نیز مورد سرقت قرار گرفته بود، در این‌باره گفت: «من حدود ۳۰ سال کار کرده و پس‌انداز تمام این سال‌ها را به سکه تبدیل کرده و در این صندوق قرار داده بودم که به سرقت رفت.»

با اعلام خبر سرقت از صندوق‌های اجاره‌ای شعبه دانشگاه بانک ملی شماری از مشتریان این بانک شکایات و پیگیری‌های خود از این حادثه را ثبت کردند، مسئولان بانک ملی نیز وعده دادند که نسبت به جبران خسارات اموال مسروقه از صندوق‌های مذکور اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، نیروهای پلیس در تجمع مالباختگان مقابل شعبه دانشگاه بانک ملی «حضور پررنگی» داشتند.

این خبرگزاری اضافه کرد که برخی از مالباختگان «بسیار ناراحت و خشمگین» بودند.

هم‌زمان روابط عمومی بانک ملی ایران روز سه‌شنبه تعداد صندوق‌هایی را که از آن‌ها سرقت شده، ۱۶۸ صندوق اعلام کرد.

یک منبع آگاه نیز به خبرگزاری ایلنا گفت: «سارقان ۲۴۰ صندوق امانات بانک را باز کردند، اما برخی از این صندوق‌ها خالی بوده و سارقان صرفا اقدام به سرقت وجوه نقد، طلا و سکه کرده و اسناد و مدارک به سرقت نرفته است.»

این در حالی است که در گزارش‌های اولیه که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود، تعداد صندوق‌های مورد سرقت قرار گرفته حدود هزار صندوق ذکر شد.

با این حال، به نوشته رسانه‌های ایران، سارقان همچنین بخشی از تجهیزات اتاق سِرور و مرکز ضبط تصاویر این شعبه را به سرقت بردند و چون دستگاه ضبط تصاویر نیز سرقت شده، اطلاعات دقیقی از این سرقت در دسترس نیست.

همچنین هنوز میزان دقیق خسارت وارد شده بر مالباختگان اعلام نشده است.

با وجود افزایش میزان سرقت‌ها در ایران، دستبرد به بانک‌های دولتی پیش از این بسیار کم‌سابقه بوده و به سرقت بردن صندوق امانات بانک‌ها نیز کمتر روی داده است.

در یکی از موارد گزارش شده، فروردین ۹۸ بانک اقتصاد نوین اعلام کرد که دستبرد به صندوق امانات این بانک ناموفق بوده و سارقان دستگیر شدند.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
۱۹۷۹، سال انقلاب اسلام‌گرایان
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید