جو بایدن: آمریکا به اوکراین سیستم‌های ضد راکت پیشرفته می‌دهد

۱۴۰۱/۳/۱۱

جو بایدن رییس‌جمهوری آمریکا، از تصمیم ایالات‌متحده برای ارائه سیستم‌های پیشرفته ضد راکت به اوکراین خبر داد و در عین حال تاکید کرد، سلاح‌هایی که واشینگتن به کی‌یف می‌دهد نباید خاک روسیه را هدف بگیرد.

جو بایدن در مطلبی در نیویورک‌تایمز با تاکید بر اینکه بحران اوکراین باید از طریق دیپلماسی حل شود گفت که آمریکا اوکراین را برای حمله به فراتر از مرزهای خود تشویق و تجهیز نمی‌کند.

رییس‌جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد به همین دلیل واشینگتن تصمیم گرفت مهمات و سیستم‌های ضد راکت پیشرفته‌ای را در اختیار اوکراین قرار دهد که بتوانند در میدان نبرد در اوکراین با دقت بالا به اهداف مورد نظر خود حمله کنند.

بایدن با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال خلع و برکناری ولادیمیر پوتین نیست، گفت ایالات‌متحده تا زمانی که خود و متحدانش هدف حمله قرار نگیرند، به صورت مستقیم وارد جنگ اوکراین نمی‌شود.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، نیز روز سه‌شنبه گفت ایالات‌متحده بارها تاکید کرده که تنها سلاح‌هایی را به اوکراین می‌دهد که جنبه دفاعی دارند، نه سلاح‌هایی که قابلیت حمله به اهدافی در داخل روسیه را داشته باشند.

در همین حال، رویترز به نقل از مقام‌های ‌ارشد آمریکایی گزارش داد پس از آنکه اوکراین تضمین داد که از سلاح‌های آمریکا برای حمله به داخل خاک روسیه استفاده نخواهد کرد، ایالات‌متحده پذیرفت که سیستم‌های ضد راکت پیشرفته‌ای را در اختیار این کشور قرار دهد که می‌توانند تا برد ۸۰ کیلومتر را هدف‌گیری کنند.

۲۴ با فرداد فرحزاد
انسان، زمین، فردا
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید