خامنه‌ای:مدیریت در همه کشورهای دنیا سخت شده و جمهوری اسلامی در حال پیشرفت است

۱۴۰۱/۳/۴

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه چهارم شهریور در سخنرانی خود در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بدون اشاره به اعتراض‌های اخیر گفت که «مدیریت برای همه کشورهای دنیا سخت» شده و «مدیریت ایران» با توجه به «شرایط ویژه کنونی دنیا»، طبیعتاً «دشوار و پیچیده» است.

خامنه‌ای روز چهارشنبه چهارم خرداد در دیدار با رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعاتی چون کرونا و «جنگ در نزدیکی اروپا (حمله روسیه به اوکراین)» تأکید کرد: «در شرایط امروز دنیا، مدیریت برای همه کشورها سخت شده است.»

او مدعی شد که ایران علاوه بر شرایطی که بر همه کشورها حاکم است، به دلیل ارائه الگویی نو که عبارت از «مردم سالاری دینی» است، موجب «بر هم خوردن جدول تنظیمی نظام سلطه» شده است و با قدرت‌های جهانی درگیر چالش مستمر در ابعاد مختلف است.

خامنه‌ای اعلام کرد که جمهوری اسلامی «در برابر همه خصومت‌ها و دشمنی‌ها، سینه سپر کرده و در حال پیشرفت و موفقیت است.»

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود اشاره‌ای به حذف یارانه‌ها و تظاهرات ضد حکومتی در چند استان ایران نکرد. او در آبان ۹۸ از افزایش قیمت بنزین حمایت کرده بود.

خامنه‌ای در سخنان امروز خود به حسن صیاد خدایی اشاره کرد و یاد او را گرامی داشت. روز یک‌شنبه پس از کشته شدن این سرهنگ نیروی قدس در تهران، شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد صیاد خدایی، پشت یک‌سری حملات تروریستی علیه اسرائیلی‌ها در سراسر جهان بوده است.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود هیچ اشاره‌ای به فروریختن ساختمان ۱۰ طبقه متروپل در آبادان نکرد.

او در بخشی از صحبت‌های خود گفت که بعضی‌ها از تعبیر او درباره مجلس یازدهم با عنوان «مجلس انقلابی» خوششان نیامده اما این یک «تعبیر حقیقی» بوده است.

خامنه‌ای تأکید کرد: «حرکت به سمت آرمان‌های انقلاب به نفع کشور و موجب درمان دردهای آن است.»

او همچنین خواستار «حفظ آبروی افراد» و «پرهیز از بیان مطالب اثبات نشده» از «تریبون پر‌اهمیت مجلس» شد و خطاب به نمایندگان مجلس گفت: «بلندگوی مجلس با مثلا فلان پایگاه اینترنتی و نمی‌دانم فضای مجازی فرق دارد.»

پیش از دیدار نمایندگان مجلس با رهبر جمهوری اسلامی، انتخابات هیات رییسه برگزار شد و با وجود بازتاب‌های گسترده «سیسمونی گیت» در ماه گذشته، محمدباقر قالیباف با ۳۶ رأی کمتر نسبت به سال پیش، برای سومین سال رییس مجلس شورای اسلامی شد. نایب رییسان مجلس نیز در سال سوم تغییر نکردند.

ایران اینترنشنال روز ۱۶ اردیبهشت فایل صوتی مهدی طائب، رییس قرارگاه عمار و برادر رییس سازمان اطلاعات سپاه را منتشر کرد که گفته بود علی خامنه‌ای در پاسخ به نامه علیرضا زاکانی، «دست‌خط داد» که صلاح در ریاست قالیباف بر مجلس است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
چشم‌انداز
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید