رئیس فدراسیون‌ وزنه‌برداری پناهندگی یکتا جمالی را حاصل «خودخواهی» خواند

۱۴۰۱/۳/۳

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در اولین واکنش بعد از پناهندگی یکتا جمالی، اولین مدال‌آور وزنه‌برداری زنان ایران، این موضوع را حاصل خودخواهی یکتا جمالی قلمداد کرد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران گفت:‌ اگر قرار باشد که یک ورزشکار با همه خودخواهی‌های خودش تمام خاستگاه‌هایی که در حال شکل گرفتن در بین دختران است را نابود کند، این از ارزش‌های اخلاقی به دور است، چه می‌خواهد پناهنده شود و یا مهاجرت کند. احساسم این است که اینها باید به مسائل خودشان توجه کنند و چنین مسائلی را گسترده‌تر ببینند.

مرادی با اشاره به ماجرای فرار یکتا جمالی و اعلام پناهندگی وزنه‌بردار تاریخ‌ساز ایران تاکید کرد: احساسم این است که یک شبکه قاچاق انسان این مسائل را مدیریت می‌کند و سیستم، سازمان‌دهی شده است. شما نمی‌توانید این را قبول کنید، مگر اینکه ساده‌لوحی کنید. اینکه یک جوان ۱۷ ساله شب بخوابد و صبح تصمیم بگیرد، اصلا امکان پذیر نیست.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره دلایل پناهندگی ورزشکاران گفت: این موارد نه برای ما بلکه برای دنیای ورزش اجتناب ناپذیر است. ورزش در همه جا فراز و نشیب‌های خاص خودش را دارد. از اینکه چگونه می‌توانیم جلوی اینگونه اقدامات را بگیریم و بحث‌هایی مثل این و همچنین مهاجرت کاهش پیدا کند، باید انگیزه‌های بیشتری برای ورزشکاران مهیا کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - جنگ شش‌روزه
اخبار
پنجره

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید