سپاه پاسداران: اعضای شبکه تحت هدایت موساد برای «اخذ اعترافات» دستگیر شدند

۱۴۰۱/۳/۱

دو هفته پس از انتشار فیلم اعترافات منصور رسولی درباره قصد ترور سه نفر با دستور سپاه قدس، سپاه پاسداران از دستگیری اعضای یک شبکه خبر داد که به ادعای این نهاد «با هدایت» موساد «اقدام به آدم‌ربایی و اخذ اعترافات ساختگی» می‌کردند.

سپاه پاسداران روز یکشنبه اول خرداد با انتشار اطلاعیه‌ای نوشت اعضای این شبکه «اقدام به سرقت و تخریب اموال شخصی و عمومی، آدم‌ربایی و اخذ اعترافات ساختگی از طریق شبکه اراذل و اوباش» می‌کردند.

این اطلاعیه اضافه کرده بود که اعضای این شبکه را سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات دستگیر کردند، اما تعداد این افراد و مکان و زمان دستگیری‌شان مشخص نیست.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران، روز ۲۱ اردیبهشت اعلام کرده بود که «ربایندگان» منصور رسولی به دست «نیروهای امنیتی بازداشت شدند.»

ایران اینترنشنال نهم اردیبهشت در گزارشی اختصاصی خبر داد یک عضو یگان ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران به ماموریت خود برای انجام سه ترور در ترکیه، آلمان و فرانسه اذعان کرده است.

در ویدیویی که در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفت، این فرد می‌گوید نامش منصور رسولی هاشم‌آباد است و از او خواسته شده یک فرد اسرائیلی را در استانبول، یک ژنرال آمریکایی را در آلمان، و یک روزنامه‌نگار را در فرانسه ترور کند.

یک روز بعد رسانه‌های اسرائیلی با اشاره به گزارش اختصاصی ایران اینترنشنال، از قول منابع اسرائیلی خبر دادند که طرح نیروی قدس سپاه پاسداران را موساد خنثی کرده است.

پس از آن نیز رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند ماموران موساد یک مامور نیروی قدس سپاه پاسداران به نام منصور رسولی را که در طرح ترور نقش داشته در داخل خاک ایران بازجویی و بعد رها کرده‌اند.

روز ۱۷ اردیبهشت، منصور رسولی در نخستین واکنش به این اخبار، ویدیویی را از خود منتشر و اعلام کرد که «مورد ربایش یکی از تیم‌های زورگیر» قرار گرفته بود.

بر اساس گزارش ایران‌اینترنشنال، رسولی عضو باندی است که برای سپاه کار می‌‌کند. اعضای این باند از طریق یک تعاونی مرزنشینی به نام دالاپر، پولشویی می‌کنند و در ازای همکاری با سپاه امکان صادرات و واردات غیرمجاز را به دست آورده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر نیمروزی
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید