اعتراض‌ها در یزد و نیشابور؛ انتشار نام سه نفر از کشته شدگان و ده‌ها نفر از بازداشت شدگان

۱۴۰۱/۲/۲۴

همزمان با اعتراض‌ها در یزد و نیشابور در روز شنبه، نام سه نفر از کشته شدگان در اعتراضات فارسان، دزفول و اندیمشک و همچنین نام ده‌ها نفر از بازداشت شدگان در استان خوزستان منتشر شده است.

شامگاه جمعه نیز اعتراضات ضد حکومتی در ایران شامگاه جمعه، برای چندمین شب متوالی در چند استان از جمله لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد و خوزستان ادامه یافت و گزارش‌ها حکایت از شلیک به معترضان و بازداشت ده‌ها نفر از آنان دارد.

روز شنبه نیز ویدیوهایی از تجمع و شعارهای ضد حکومتی در نیشابور و همچنین گسیل خودروها و نیروهای امنیتی ضدشورش به سطح شهر منتشر شد. ویدیوهایی نیز از بازداشت معترضان در یزد و اعتراض برخی از مردم به نیروی ضد شورش منتشر شده است.

شامگاه جمعه نیز اعتراضات ضدحکومتی در ایران شامگاه جمعه، برای چندمین شب متوالی در چند استان از جمله لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد و خوزستان ادامه یافت.

در همین حال به گزارش حساب توییتری ۱۵۰۰، نیروهای امنیتی در شامگاه جمعه به شهرک زرایی در دزفول هجوم برده‌اند و «پیش‌علی غالبی حاجیوند» که سرش را از پنجره بیرون برده بود با شلیک ماموران کشته شده است.

با این حال احمد آوایی، نماینده دزفول در مجلس، گفت که فرد کشته شده از اهالی اندیمشک است نه دزفول. او در عین حال توضیح نداد که این فرد در کجا مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

آوایی ضمن تایید اعتراضات در این شهر گفت که «تجمع کنندگان در دزفول هم بیشتر حاشیه‌نشین‌ و از بیرون شهر بودند.»

حساب ۱۵۰۰ تصویر همچنین پیشتر خبر داده بود که در اعتراض‌‌های پنجشنبه‌شب در اندیمشک یک جوان ۲۱ ساله به نام امید سلطانی یا نوری به ضرب گلوله ماموران حکومتی کشته شده است.

در همین حال بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال یک شهروند به نام «حمید قاسمپور»  در شهر فارسان در استان چهارمحال و بختیاری هدف شلیک نیروهای امنیتی قرار گرفته و جان باخته اما فشار نهادهای امنیتی مانع از اعلام رسمی خبر شده است.

گزارش‌ها و ویدیو‌های متعددی هم از شلیک ماموران به سوی معترضان در شهرهای درود و بروجرد در استان لرستان و فارسان در استان چهارمحال و بختیاری منتشر شده است.در تصاویر مشخص است که برخی معترضان به دلیل تیراندازی مجروح شده‌اند.

فیلم هایی نیز از بازداشت‌های دسته‌جمعی معترضان منتشر شده است. در تجمعات روزهای گذشته در خوزستان نیز تعدادی از شهروندان بازداشت شدند و ماموران امنیتی با مراجعه به خانه تعدادی از شهروندان آنان را بازداشت کرده اند. در همین حال نام حدود ۴۰ نفر از بازداشت شدگان استان خوزستان در کانال تلگرامی خاکزدگان و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

فیلم‌هایی نیز از بازداشت‌های دسته‌جمعی معترضان منتشر شده است. ماموران امنیتی در روزهای گذشته نیز ده ها نفر را در استان خوزستان بازداشت کرده‌اند و نام حدود ۴۰ نفر از بازداشت شدگان منتشر شده است.

همزمان بر اساس گزارش‌ها، اینترنت در ۸ استان فارس، اردبیل، زنجان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، لرستان، کردستان و اصفهان قطع یا کند و همراه با اختلال شده بود. اینترنت استان خوزستان نیز از حدود ۱۰ روز گذشته همچنان قطع است.

بر اساس گزارش رسیده به ایران اینترنشنال، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی هم‌زمان با گسترش اعتراضات ضد حکومتی در شهرهای ایران به مدیران مسئول رسانه‌های داخلی هشدار داده در صورت استفاده از برخی عبارات و کلمات، با آن‌ها برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار ۲۳
۲۴ با فرداد فرحزاد
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید