گسترش اعتراضات به شهرهای شش استان با شعارهایی علیه خامنه‌ای و رئیسی

۱۴۰۱/۲/۲۳

مردم معترض پنج‌شنبه شب در چندین شهر خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و همچنین شهر فشافویه در استان تهران تظاهرات کردند و علیه خامنه‌ای، رئیسی شعار سردادند و دست‌کم در سه شهر ایذه، اندیمشک و شهرکرد نیروهای امنیتی به سوی مردم شلیک کردند.

اعتراضات پنج‌شنبه از عصر این روز در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری، آغاز شد و مردم معترض با آمدن به خیابان‌ها به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی و مقام‌های آن اقدام کردند.

شعار «رضا شاه روحت شاد» و «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» نیز از جمله شعارهای معترضان در شهر کرد بود.

از اولین دقایق تظاهرات در شهرکرد و براساس ویدیوهایی که از اعتراضات شامگاه پنجشنبه در شهرکرد در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، صدای تیراندازی ماموران امنیتی در تجمعات مردمی شنیده شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در مرکز استان چهارمحال و بختیاری ضمن استفاده از تیر هوایی و گاز اشک‌آور و باتوم برای متفرق کردن مردم معترض، چندین بار اقدام به شلیک گلوله به سوی محل تجمع مردم معترض کردند.

شهر جونقان در استان چهارمحال و بختیاری پنج‌شنبه شب شاهد تظاهرات گسترده مردم معترض این شهر بود. مردم معترض با شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای» و ««رئیسی حیا کن، مملکت را رها کن» در جریان این اعتراضات معترضان بارها علیه علی خامنه‌ای شعار دادند.

براساس ویدیوها و تصاویر، در ساعات پایانی شب جمعی از معترضان با شکست تابلو پایگاه بسیج امام حسن مجتبی شهر جونقان و این پایگاه در ادامه اعتراضات به آتش کشیده شد.

در استان خوزستان شهرهای ایذه، اندیمشک، دزفول، شوش، اهواز و شادگان صحنه اعتراضات خیابانی مردم بود که در این میان اعتراضات در ایذه و اندیمشک از گستردگی بیشتری برخوردار بود.

مردم ایذه از هفته گذشته تاکنون چندبار اقدام به برگزاری اعتراضات خیابانی کرده‌اند و در روزهای گذشته علاوه بر قطع اینترنت موبایل در این شهر و اعزام تعدادی زیادی از نیروهای یگان ویژه، نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت تعدادی از معترضان و جوانان شهر ایذه کردند.

با این همه پنج‌شنبه شب مردم ایذه بار دیگر با آمدن به خیابان اقدام به تظاهرات کردند و در مقابل نیروهای امنیتی برای سرکوب اعتراضات مردم اقدام به شلیک گلوله و گازاشک‌آور کردند.

گزارش‌ها از ایذه حاکی است که در جریان اعتراضات پنج‌شنبه شب مردم این شهر، تعدادی از مردم معترض در اثر شلیک نیروهای انتظامی و امنیتی مجروح شدند.

مردم شهر دزفول نیز پنج‌شنبه شب برای دومین شب متوالی با تجمع در خیابان‌های اصلی این شهر علیه خامنه‌ای و رئیسی شعار دادند.

در اندیمشک نیز مردم این شهر به خیابان‌‌ها آمدند. بسیاری از زنان اندیمشک در تظاهرات این شهر حضور یافتند و زنان و مردان معترض در اندیمشک شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر می‌دهند.

براساس گزارش‌ها، در تظاهرات مردم اندیمشک نیز نیروهای امنیتی برای سرکوب معترضان اقدام به شلیک گاز اشک‌آور و تیر هوایی کردند.

مردم شهر کرمانشاه نیز پنج‌شنبه شب به خیابان آمده و به سردادن شعارهای اعتراضی پرداختند اما بلافاصله برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در این شهر اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند.

شهر دورود در استان لرستان نیز از جمله شهرهایی است که پنج‌شنبه شب صحنه اعتراضات مردمی بود. شعارهایی علیه رئیسی، خامنه‌ای، و شعار «رضا شاه، روحت شاد» از جمله شعارهای تظاهرات در درود بود. مردم معترض دورود همچنین برای ساعتی مقابل فرمانداری این شهر با شعارهایی اعتراضی تجمع کردند.

مردم یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با حضور در خیابان‌های اصلی این شهر تظاهرات کردند و علیه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار دادند.

در استان تهران نیز با وجود جو شدید امنیتی در پایتخت و دیگر شهرهای این استان، جمعی از مردم شهر فشافویه به خیابان آمده و شعارهایی علیه مقام‌های حکومتی و گرانی سر دادند.

در همین حال خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، با تایید وقوع تظاهرات در شهرهای دورود، شهرکرد، ایذه، اندیمشک، دزفول، یاسوج، جونقان و فشافویه، عنوان کرد که پنجشنبه شب« تعداد محدودی از شهرهای کشور شاهد برگزاری تجمعات پراکنده اعتراضی نسبت به اجرای قانون اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها» بوده است.

این خبرگزاری دولتی افزود که در ایذه معترضان با حمله به برخی اموال عمومی و برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، «اقدام به آتش زدن یکی از مساجد شهر کردند که با ورود عوامل انتظامی تجمع کنندگان متفرق» شدند.

همزمان دادستان دزفول آمار رسمی از بازداشت شدگان اعلام کرد و از بازداشت دست‌کم ۱۵ نفر از مردم معترض دزفول خبر داد.

بنابر گزارش‌ها، نیروهای انتظامی و امنیتی در جریان تظاهرات پنج‌شنبه شب اقدام به بازداشت تعدادی از مردم معترض در شهرهای مختلف کردند با این حال تاکنون مقام‌های حکومتی آماری از مجموع بازداشت شدگان اعلام نکرده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
امروز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید