انتشار ویدیو؛ نخستین واکنش جمهوری اسلامی به افشاگری ایران اینترنشنال درباره تلاش برای ترور

شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۷

در نخستین واکنش دستگاه‌های امنیتی ایران به افشاگری ایران اینترنشنال درباره تلاش نیروی قدس سپاه پاسداران برای انجام سه ترور در خاک اروپا، یک قاچاقچی مرتبط با سپاه در پیامی ویدیویی، بازجویی انجام شده را زورگویی توصیف کرد.

در این ویدیو فردی که خود را منصور رسولی معرفی می‌کند و به نظر می‌رسد همان کسی است که رسانه‌های اسرائیلی از بازجویی او توسط موساد در خاک ایران خبر داده بودند می‌گوید «مورد ربایش یکی از تیم‌های زورگیر» قرار گرفته بود.

او در این ویدیوی کوتاه مدعی می‌شود که وادار به زدن حرف‌های ویدیوی قبلی شد و اکنون آنها را تکذیب می‌کند.

ایران اینترنشنال فایل دیگری از این فرد را در اختیار دارد که به اقدامات و تلاش‌اش برای انجام این ترورها اعتراف کرده و به زودی آن را منتشر خواهد کرد.

از جمله در در ویدیویی که در اختیار ایران اینترنشنال است، این فرد می‌گوید نامش منصور رسولی هاشم‌آباد است و از او خواسته شده سه نفر را ترور کند.

این فرد می‌گوید که از او خواسته شده یک فرد اسرائیلی را در استانبول، یک ژنرال آمریکایی را در آلمان، و یک روزنامه‌نگار را در فرانسه ترور کند.

با این حال او در فایل جدیدی که منتشر کرده می‌گوید سخنانش که در رسانه‌های اسرائیلی منتشر شده تحت فشار بوده و این حرف‌ها توسط ربایندگان به او القا شده بود.

او همچنین بدون اشاره به جزییات می گوید که تلفن همراهش در اختیار ربایندگان قرار دارد و ممکن است «بعدا تصاویری را منتشر کنند و بگویند که از گوشی من بوده است». با این حال او توضیحی درباره این تصاویر نمی‌دهد.

ایران اینترنشنال نهم اردیبهشت در گزارشی اختصاصی خبر داد که یک عضو یگان ۸۴۰ نیروی قدس به ماموریت خود برای انجام سه ترور در ترکیه، آلمان و فرانسه اذعان کرده است.

یک روز بعد رسانه‌های اسرائیلی با اشاره به گزارش اختصاصی ایران اینترنشنال، از قول منابع اسرائیلی خبر دادند که طرح نیروی قدس سپاه پاسداران را موساد خنثی کرده است.

پس از آن نیز رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند ماموران موساد یک مامور نیروی قدس سپاه پاسداران به نام منصور رسولی را که در طرح ترور نقش داشته در داخل خاک ایران بازجویی و بعد رها کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.