اجرای طرح آزمایشی یارانه نان از این هفته؛ سهم هر نفر در روز ۲۵۰ گرم

۱۴۰۱/۲/۱۷

در ادامه خبرهای متناقض درباره نان و یارانه‌ای شدن آن، وزیر اقتصاد گفت این طرح در چند استان اجرا می‌شود و یک نماینده مجلس هم گفت در این طرح، سهمیه هر نفر ۲۵۰ گرم نان در روز است. همزمان روزنامه همشهری از گرانی روغن و بنزین در مرحله بعد خبر داده است.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، روز شنبه در توییتی نوشت که اجرای طرح «هوشمندسازی یارانه» نان از این هفته در برخی استان‌ها آغاز می‌شود.

به گفته خاندوزی، در این طرح قیمت نان افزایش نمی‌یابد و «به ازای فروش نان، یارانه به حساب نانوا واریز می‌شود».

خبرهای ضد و نقیض درباره نان و همچنین سایر مراحل «اصلاح قیمت‌ها» ادامه دارد و برخی مقام‌های جمهوری اسلامی نیز به سرزنش «ضد انقلاب» و «رسانه‌های معاند» روی آورده‌اند.

از جمله مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور روز شنبه با تکذیب خبر «صدور کارت یارانه نان» که یک روز پیشتر برخی دیگر از مقام‌ها به آن اشاره کرده بودند «شایعه‌پراکنی رسانه‌های معاند» و «از اساس کذب» توصیف کرد.

دولت طرحی را به صورت آزمایشی در زنجان اجرا کرده و نانوایی‌های این استان به کارت‌خوان‌های هوشمند متصل می‌شوند تا به ازای تعداد نان‌های فروخته شده یارانه نان به نانوا تعلق گیرد.

برخی نمایندگان مجلس گفته بودند بر اساس این طرح، به هر فرد «سهمیه نان» تعلق می‌گیرد.

با این حال هادی سبحانیان، معاون وزیر اقتصاد، روز جمعه «سهمیه‌بندی شدن نان» را تکذیب کرد.

اما روز شنبه محمد صفایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تاکید کرد که در این طرح «سهمیه هر فرد ۲۵۰ گرم نان در روز است».

در همین حال روزنامه همشهری در گزارش اصلی روز شنبه خود نوشت: «ممکن است پس از اصلاح قیمت آرد، نوبت به روغن و پس از آن حامل‌های انرژی به ویژه بنزین برسد.»

پیش از این نیز جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، گفته بود: «با افزایش هزینه‌هایی مثل انرژی، ‌دستمزدها مواجهیم و تولیدکنندگان روغن خواستار افزایش قیمت شده‌اند.»

روز شنبه همچنین رسانه‌ها از برکناری عباس تابش از معاونت وزارت صنعت خبر دادند و نامه‌ای با عنوان استعفای او نیز به دلیل «شرایط حاکم بر بازار» و مسائل «شخصی و خانوادگی» منتشر شد.

برخی اظهارات اخیر تابش درباره گرانی‌ها، از جمله «همین امشب قیمت‌ها به سال قبل برگردد»، خبرساز شده بود.

اخبار
تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید