وال استریت‌ژورنال: عربستان سعودی از طریق شرکت داماد ترامپ در اسرائیل سرمایه‌گذاری می‌کند

۱۴۰۱/۲/۱۷

وال استریت‌ژورنال گزارش داد عربستان سعودی قصد دارد از طریق شرکت سرمایه‌گذاری افینیتی پارتنرز، متعلق به جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، میلیون‌ها دلار در بخش فناوری اسرائیل سرمایه‌گذاری کند.

طبق این گزارش، عربستان سعودی در حال حاضر در راستای این طرح سرمایه‌گذاری دو شرکت اسرائیلی را مد نظر دارد، اما به نام‌های این شرکت‌ها اشاره‌ای نشده است.

گزارش وال‌استریت ژورنال خاطرنشان کرد این اولین بار است که از صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی، به اسرائیل پول ارائه می‌شود و این امر نشان‌دهنده این است که ریاض مایل است با وجودی که دو کشور روابط دیپلماتیک ندارند، اما در زمینه اقتصادی با اسرائیل تعامل داشته باشد.

کوشنر که در زمان دولت ترامپ نقشی محوری در توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی و مسلمان داشت، شرکت سرمایه‌گذاری افینیتی پارتنرز را سال گذشته تاسیس کرد و تا کنون برای آن سه میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بین‌المللی جذب کرده است.

همچنین در اوایل سال ۲۰۲۲، رسانه‌های آمریکا گزارش دادند که کوشنر قصد دارد با هدف توسعه روابط تجاری اسرائیل با هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس و شمال آفریقا دفتری را در اسرائیل افتتاح کند.

پربیننده‌ترین‌ها

تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی
تاریخ شفاهی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید