رسانه‌های اسرائیلی با تایید گزارش ایران اینترنشنال: موساد طرح نیروی قدس سپاه را خنثی کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

رسانه‌های اسرائیلی با اشاره به گزارش اختصاصی ایران اینترنشنال درباره خنثی شدن طرح نیروی قدس سپاه پاسداران برای انجام سه ترور در اروپا، از قول منابع اسرائیلی خبر دادند که این طرح را موساد خنثی کرده است.

گزارش اختصاصی ایران اینترنشنال روز شنبه دهم اردیبهشت در رسانه‌هایی همچون تایمز اسرائیل، هاآرتص، وای‌نت بازتاب داشت.

ایران اینترنشنال یک روز پیشتر در گزارشی اختصاصی خبر داده بود که یک عضو یگان ۸۴۰ نیروی قدس که در یک کشور اروپایی در بازداشت به سر می‌برد، به ماموریت خود برای انجام سه ترور در ترکیه، آلمان و فرانسه اذعان کرده است.

شبکه خبری وای‌نت با اشاره به این گزارش ایران اینترنشنال، روز شنبه از قول منابع اسرائیلی خبر داد که سازمان موساد طرح نیروی قدس برای ترور یکی از اعضای کنسولگری اسرائیل در استانبول را خنثی کرده است.

در این گزارش به جزییات بیشتری در این باره اشاره نشده است.

وای‌نت همچنین نوشته است این نخستین بار نیست که جمهوری اسلامی در پی هدف قرار دادن اسرائیلی‌ها در نقاط مختلف جهان و به ویژه در استانبول است.

این پایگاه خبری و همچنین برخی دیگر از رسانه های اسرائیل همچنین یادآور شده‌اند که پیش از انتشار گزارش ایران اینترنشنال و در هفته‌های گذشته اسرائیل درباره باقی ماندن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی، به طرق مختلف بر آمریکا و اعضای برجام فشار آورده است.

بر اساس گزارشی اختصاصی که روز جمعه ایران اینترنشنال به نقل از منابع دیپلماتیک منتشر کرد، عضو دستگیر شده نیروی قدس که در یک کشور اروپایی در بازداشت به سر می‌برد، اذعان کرده برای تهیه مقدمات سه ترور در ترکیه ، آلمان و فرانسه ۱۵۰ هزار دلار دریافت کرده است و بنا بوده پس از انجام قتل‌ها، یک میلیون دلار دیگر هم دریافت کند.

این فرد همچنین اذعان کرده که دستور داشته یک شهروند اسرائیلی شاغل در کنسولگری این کشور در استانبول، یک ژنرال ارشد آمریکایی در آلمان، و یک روزنامه‌نگار در فرانسه را به قتل برساند.

۲۲ بهمن سال گذشته نیز رسانه‌های ترکیه و اسرائیل خبر دادند که سازمان‌های اطلاعاتی این دو کشور طرح جمهوری اسلامی برای ترور یک تاجر اسرائیلی ساکن استانبول به نام یائیر گِلر را خنثی کرده و هشت نفر در رابطه با این نقشه که در انتقام کشتن محسن فخری‌زاده طراحی شده بود بازداشت شده‌اند.

یک روز پس از آن نیز کانال ۱۲ اسرائیل گزارش داد که موساد طی دو سال گذشته به خنثی کردن ۱۲ عملیات توطئه برای انجام حملات تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی در ترکیه کمک کرده است.

همچنین در هفته‌های گذشته رسانه‌های ترکیه از صدور کیفرخواست برای چندین متهم پرونده ربایش مخالفان حکومت جمهوری اسلامی خبر داده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبر
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها