رییس سازمان برنامه و بودجه تصمیم دولت برای توزیع کارت نان را تایید کرد

۱۴۰۱/۲/۸

مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه ایران، افزایش قیمت نان در نانوایی‌ها را تکذیب کرد و در عین حال برنامه دولت رئیسی برای «کارت نان» را تایید کرد.

میرکاظمی به روزنامه ایران گفت قیمت نان برای نانوایی‌ها تغییری نکرده و افزایش قیمت آرد تنها برای بخش صنعت بود که روی کالاهای آنها قیمت‌گذاری‌ نمی‌شد.

طی چند هفته اخیر در ایران قیمت آرد از هر کیلوگرم دوهزار و پانصد تومان به بیش از ۱۶ هزار تومان افزایش داشت.

خبرگزاری و همچنین روزنامه دولت رئیسی از این افزایش قیمت دفاع کردند و آن را باعث «کاهش قاچاق به کشورهای همسایه» و «افزایش امنیت غذایی کشور» خواندند.

با این حال افزایش قیمت آرد به گران‌تر شدن برخی محصولات دیگر انجامید و از جمله به گفته محمدرضا مرتضوی، رییس انجمن آردسازان، قیمت ماکارونی نیز دو برابر می‌شود.

از سوی دیگر و در حالی که مقام‌های سازمان برنامه و بودجه قبلا برنامه‌ای تحت عنوان کارت نان را تکذیب کرده بودند، رییس این سازمان در مصاحبه‌اش با روزنامه ایران در دست بودن چنین طرحی را تایید کرد.

میرکاظمی درباره طرحی که در استان زنجان برای توزیع نان با کارت مخصوص در حال اجرا است گفت: «این تنها یک نمونه است و هدف از آن هم این است که یارانه مستقیما به مردم و مصرف‌کننده پرداخت شود و دیگر دست دلالان و واسطه‌ها نرود.»

پیش از این مقام‌های استان زنجان از آغاز طرح کارت نان در این استان خبر داده بودند و از جمله ستار رحمنی، معاون اداره غله زنجان، روز جمعه ۱۹ فروردین به خبرگزاری ایلنا گفت در این طرح کارتی به نام «کارت نان» به شهروندان ارائه و یارانه نان به این کارت واریز می‌شود.

قبل از آن، در دی‌ماه ۱۴۰۰، مقام‌های سازمان برنامه و بودجه صدور کارت نان را به شدت تکذیب کرده بودند و محمد موسوی، رییس روابط عمومی این سازمان، نوشته بود: «نه قرار است کارت نان صادر شود، نه نان کوپنی در دستور کار است.»

جهان‌نما
خبر ۵ عصر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید