هک بیش از ۴۹ سامانه وزارت جهاد کشاورزی

۱۴۰۱/۲/۵

گروه هکری «‌قیام تا سرنگونی» با ارسال تصاویر و ویدیوهایی به ایران اینترنشنال از هک بیش از ۴۹ دامنه سامانه‌های وزارت جهاد کشاورزی و اداره‌ها و بانک‌های تابعه خبر داد.

این گروه هکری هدف خود را «‌پاسخی اختناق‌شکن به سرکوب خیزش‌های کشاورزان ستمدیده ایران به ویژه در اصفهان» اعلام کرده است.

گروه هکری «قیام تا سرنگونی» پس از هک کردن این وبسایت‌ها تصاویری از مسعود و مریم رجوی رهبران سازمان مجاهدین خلق و همچنین شعار «مرگ بر خامنه‌ای» روی این وبسایت‌ها قرار دادند.

هنوز مقام‌های رسمی ایران در این زمینه واکنشی نشان نداده‌اند، اما هک وبسایت‌های وزارت جهاد کشاورزی در حالی است که معاون مرکز مدیریت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران، از حمله سایبری گسترده به زیر ساخت‌های کشور خبر داد.

او گفت: «مهاجمان در این حمله به وب‌سایت‌های بیش از ۱۰۰ نهاد دولتی و خصوصی نفوذ کردند اما به اطلاعات اصلی این مراکز دست نیافتند و حمله در مراحل اولیه خنثی شده است.»

پیشتر نیز به وبسایت‌های برخی وزارتخانه‌های ایران حمله شده بود و همچنین چند ماه پیش، پخش برنامه‌های برخی شبکه‌های صداوسیما برای لحظاتی قطع و تصاویر و صدای رهبران مجاهدین خلق از آن شبکه‌ها پخش شد.

سال گذشته، ده‌ها هزار نفر از کشاورزان و مردم اصفهان با تجمع در بستر خشک زاینده‌رود به ناکارآمدی جمهوری اسلامی در زمینه کمبود آب و سیاست انتقال آب اعتراض کردند.

به تازگی یک عضو هیات مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان گفته است بخشی از اراضی زیر کشت گندم در شرق اصفهان به دلیل نرسیدن آب به آنها از بین رفته و گندم این اراضی خوراک دام شده است.

اخبار
مرور مطبوعات
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید