سیسمونی‌گیت؛ خانواده قالیباف ۲۰ چمدان همراه داشتند

۱۴۰۱/۲/۳

یک نماینده مجلس می‌گوید سیسمونی‌گیت تاثیری روی ادامه ریاست قالیباف بر مجلس و همچنین روی انتخابات آینده ریاست جمهوری ندارد؛ همزمان افشاکننده این ماجرا خبر داد که خانواده قالیباف ۲۰ چمدان و ساک همراه داشتند.

وحید اشتری که نخستین بار ماجرای سفر همسر، دختر و داماد قالیباف به استانبول را افشا کرد روز شنبه سوم اردیبهشت در توییتی نوشت که آنها در این سفر روی هم ۲۰ چمدان و ساک داشتند.

به نوشته او، این محموله در مبدا استانبول به اسم امیررضا بحیرایی، داماد قالیباف، ثبت شد و در تهران نیز عینا به آنها تحویل داده شد.

اشتری همچنین با انتشار فایلی صوتی، از برگزاری جلسات «توجیهی» در «محفل خصوصی» برای رفع و رجوع این رسوایی خبر داد.

پیش از این پسر قالیباف و همچنین خبرگزاری فارس گفته بودند که سفر به ترکیه برای خرید سیسمونی نبوده است.

اشتری در توییت‌های خود بار دیگر خواسته است آنها توضیح دهند اگر این «حجم از چمدان‌ها و ساک‌ها» سیسمونی نبوده چه بوده است.

پیش از این برخی رسانه‌ها، از جمله روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران، افشای سیسمونی‌گیت را به رقبای سیاسی قالیباف نسبت داده و آن را با انتخابات هیات رئیسه مجلس مرتبط دانسته بودند.

با این حال احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس، گفت که این ماجرا تاثیری روی تداوم ریاست قالیباف بر مجلس ندارد.

نماینده تبریز روز شنبه به وبسایت «قرن نو» گفت قالیباف برای ریاست مجلس «رقیبی ندارد که بتواند در کنارشان خودنمایی کرده و آرای نمایندگان را به دست بیاورد. این مجلس برآیند یک اراده سیاسی است که ظهور و بروز آن آقای قالیباف است.»

علیرضابیگی همچنین ارتباط سیسمونی‌گیت با انتخابات ریاست جمهوری آینده را رد کرد و گفت: «انتخابات ریاست جمهوری یک فرآیند جداگانه ای دارد و باید بسیاری موارد کنار هم قرار بگیرد.»

در روزهای اخیر برخی از وبسایت‌ها در ایران انتشار خبرهای سیسمونی‌گیت را به حامیان سعید جلیلی یا دولت ابراهیم رئیسی یا اعضای جبهه پایداری نسبت داده‌اند.

انتخابات داخلی مجلس قرار است هفته آینده برگزار شود و در جریان آن رییس و اعضای هیات رئیسه مجلس برای یک سال تعیین می‌شوند.

محمود رضوی، مشاور محمدباقر قالیباف، افشای خبرهای این سفر را «پروژه‌ای امنیتی» و اقدام «یک نهاد امنیتی» با هدف حذف رقبای سیاسی خواند.

چند امام جمعه، از جمله در ایلام و آستارا، در خطبه‌های روز جمعه از سفر خانواده قالیباف به ترکیه انتقاد کردند؛ اما احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، افشای این موضوع را «عملیات روانی دشمنان» خواند.

وحید اشتری در توییترش نوشت: «گاوگیجه بدی است. این بساط ریاکاری و تبعیض در زندگی‌تان را جمع کنید همه چیز حل می‌شود.»

محمدباقر قالیباف تاکنون هیچ نظر علنی درباره سیسمونی‌گیت نکرده و سایر مقام‌های جمهوری اسلامی، بجز انتقادهای محدود و تلویحی، در این باره سکوت کرده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
جهان‌نما
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید