امتداد: یک روز پیش از تجمع معلمان، اینترنت فعالان صنفی قطع شد

۱۴۰۱/۲/۳

کانال تلگرامی «امتداد» خبر داد که روز چهارشنبه، یک روز پیش از برگزاری تجمع سراسری معلمان، اینترنت تلفن همراه دست‌کم ۱۵ فعال صنفی معلمان در تهران و کرج به «دستور مراجع ذی‌صلاح» قطع شد.

به گفته یکی از فعالان صنفی، اینترنت دو خط ایرانسل و همراه اول او از ظهر چهارشنبه قطع شده و یک مرکز خدمات کامپیوتری به او گفت: «پهنای باند خط شما بسته شده است.»

بنابر همین گزارش، با پیگیری‌های این فعال صنفی پیامی با این مضمون به تلفن او ارسال شد: «قطع اینترنت شماره اعلامی توسط مراجع ذی‌صلاح انجام گردیده است.»

به نوشته امتداد، شماری از معلمان و فعالان صنفی در استان‌های خوزستان، کردستان و اصفهان نیز از بروز مشکل مشابه برای خود خبر داده‌اند.

قطع اینترنت فعالان صنفی در آستانه تجمعات آنها پیش از این نیز گزارش شده بود و یکی از آخرین موارد آن در اسفند گذشته و در آستانه تجمع معلمان روی داد.

تجمع سراسری معلمان روز پنجشنبه اول اردیبهشت در شهرهای مختلف ایران برگزار شد اما در تهران ماموران امنیتی مانع از تجمع در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش شدند و حدود ۷۰ معلم را چندین ساعت بازداشت کردند.

تجمع سراسری روز پنجشنبه در اعتراض به آیین‌نامه ناقص رتبه‌بندی، اجرا نشدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و سرکوب مستمر و سیستماتیک فعالان صنفی برگزار شد.

در قطعنامه تجمع روز پنجشنبه تاکید شد که معترضان تا زمان محقق شدن مطالباتشان همچنان در تجمعات خیابانی شرکت خواهند کرد.

معلمان ایران سال گذشته بارها دست به تجمع و تحصن سراسری زدند. پس از این اعتراضات، صدها نفر از معلمان به حراست آموزش و پرورش یا نهادهای امنیتی احضار شدند و شماری از معلمان و فعالان صنفی بازداشت و به زندان محکوم شدند.

خبر ورزشی
پنجره
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید