فرمانده سپاه تهران: تحریم سپاه یعنی تحریم ملت ایران؛ حمله احمد خاتمی به موافقان تحریم سپاه

۱۴۰۱/۲/۲

در حالی که اختلاف آمریکا و جمهوری اسلامی بر سر باقی ماندن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی ادامه دارد، یک فرمانده سپاه پاسداران تحریم سپاه را «تحریم ملت ایران» خواند و امام جمعه تهران نیز خواستار برخورد با موافقان تحریم سپاه شد.

احمد خاتمی، امام جمعه تهران، روز جمعه دوم اردیبهشت بدون اشاره به جزییات، سخنان مطرح شده درباره باقی ماندن سپاه در فهرست تحریم‌های آمریکا را «اراجیف» و «همنوایی با دشمن» خواند و گفت: «مسئولان باید با این اراجیف برخورد کنند. قرار نیست هرکسی هرچه به ذهنش رسید را به زبان بیاورد.»

فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، روز ۲۷ فروردین خروج سپاه پاسداران از فهرست تحریم‌ها را به زیان جامعه ایران دانسته و گفته بود که تنها راه بازگرداندن سپاه پاسداران به پادگان‌ها، باقی ماندن این نهاد در لیست تحریم است.

روز جمعه همچنین حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه تهران بزرگ، تهدید کرد: «به تمام دشمنان و عناصر داخلی خود فروخته و فرومایه می‌گویم سپاه در هیچ زمان و مکانی محدود نخواهد شد.»

او همچنین گفت: «تحریم سپاه یعنی تحریم ملت ایران و این تحریم تا به امروز جواب نداده و تحریم‌کننده است که بیش از همیشه منزوی است.»

تعدادی از امامان جمعه نیز به مناسبت سوم اردیبهشت که در ایران «روز پاسدار» خوانده می‌شود، از نقش این نهاد در جنگ هشت ساله و سرکوب اعتراضات پس از انقلاب سخن گفتند.

موضوع خروج سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی همچنان موضوعی اختلافی بین دولت جو بایدن و جمهوری اسلامی است.

در همین حال یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا که نام او گزارش نشده، روز پنجشنبه تاکید کرد اگر ایران خواهان لغو تحریم‌های فراتر از برجام است، باید نگرانی‌های فراتر از برجام واشینگتن را برطرف کند.

همزمان ۹۰۰ نفر از شهروندان آمریکایی که خود یا خانواده‌شان هدف حملات سپاه پاسداران یا گروه‌های مرتبط با آن قرار گرفته‌اند در نامه‌ای به جو بایدن خواستار باقی ماندن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار ۲۳
۲۴ با فرداد فرحزاد
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید