انفجارها در دو مرکز آموزشی در غرب کابل به کشته شدن چند دانش‌آموز منجر شد

۱۴۰۱/۱/۳۰

وقوع انفجارها در دو مرکز آموزشی در منطقه شیعه‌نشین غرب کابل چندین کشته و زخمی برجای گذاشت؛ برخی رسانه‌ها از کشته شدن بیش از ۲۰ نفر در این انفجارها خبر داده‌اند و طالبان کشته شدن دست‌کم شش نفر را تایید کرده است.

نخستین انفجار صبح سه‌شنبه ۳۰ فروردین در «مرکز آموزشی ممتاز» و دو انفجار بعدی در دبیرستان «عبدالرحیم شهید» روی داد.

انفجار در دبیرستان عبدالرحیم شهید همزمان با زنگ استراحت و خروج دانش‌آموزان از کلا‌س‌ها رخ داد و پس از آن، هنگام کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان، انفجار دوم روی داد.

اندکی پیش از این دو انفجار، انفجار دیگری در آموزشگاه ممتاز در غرب کابل روی داد که قربانیان آن بین یک تا شش کشته و چندین زخمی گزارش شده است.

مقام‌های طالبان بدون ارائه جزییات تنها وقوع سه انفجار در غرب کابل و کشته شدن دست‌کم دو نفر را تایید کرده‌اند.

خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیتی طالبان در کابل، نیز با اشاره به اینکه به «هموطنان شیعه ما» تلفاتی وارد شده، اعلام کرد حال چند نفر از زخمی‌شدگان وخیم است و بیم آن وجود دارد که تعداد تلفات این انفجارها افزایش یابد.

در حالی که تصاویری از اجساد شماری از دانش‌‌آموزان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مشخص نیست که در زمان حمله، چه تعداد دانش‌آموز در دبیرستان حضور داشتند.

همچنین در حالی که طالبان از دسترسی خبرنگاران به بیماران محل بستری زخمی‌شدگان جلوگیری کرده، برخی رسانه‌های از کشته شدن بیش از بیست نفر در این انفجارها خبر داده‌اند.

آسوشیتدپرس به نقل از شاهدان عینی نوشت که به نظر می‌رسد یک بمب‌گذار انتحاری خود را در محوطه وسیعی که می‌تواند هزار دانش‌آموز را در خود جای دهد، منفجر کرد.

افغانستان اینترنشنال نیز گزارش داد دبیرستان عبدالرحیم شهید از نظر تعداد دانش‌آموز بزرگترین مدرسه افغانستان به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، خانواده‌هایی که به دنبال فرزندان‌شان به بیمارستان محمدعلی جناح رفته‌ بودند با تیراندازی طالبان متفرق شدند.

هنوز گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است، اما این منطقه پیشتر هدف حملات مرگبار گروه داعش قرار گرفته بود.

خلاصه خبرها
فردا
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید