تهدید دوباره حسین شریعتمداری: بستن تنگه هرمز به روی کشتی‌های کره‌ جنوبی حق مسلم ماست

۱۴۰۱/۱/۳۰

یک روز پس از آنکه کره جنوبی سفیر جمهوری اسلامی در سئول را در اعتراض به تهدید حسین شریعتمداری احضار کرد، نماینده خامنه‌ای در روزنامه کیهان بار دیگر تهدید قبلی‌اش علیه کشتی‌های کره جنوبی را تکرار کرد.

حسین شریعتمداری، نماینده خامنه‌ای و مدیر مسئول کیهان، روز سه‌شنبه در سرمقاله این روزنامه و همچنین در مصاحبه با «رادیو گفت‌وگو» تهدید قبلی خود را تکرار کرد و گفت بعد از «شلیک کیهان به پاشنه آشیل سئول»، کره جنوبی «به جای پرداخت بدهی خود، سفیر ایران را فراخواند».

او مسدود شدن هفت میلیارد دلار دارایی ایران در کره جنوبی به دلیل تحریم‌ها را «قانون من درآوردی» خواند و در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بار دیگر تهدید کرد: «می‌توانیم تنگه هرمز را به روی کشتی‌ها و شناورهای کره‌ای ببندیم و این حق مسلم ما است.»

وزارت خارجه کره جنوبی روز دوشنبه سفیر جمهوری اسلامی در سئول را در اعتراض به یادداشت نماینده خامنه‌ای در کیهان احضار کرد.

در اعتراض به انتشار این یادداشت، یئو سئونگ-بائه، معاون وزیر خارجه کره جنوبی روز دوشنبه ۲۹ فروردين سعید بادامچی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول را احضار کرد.

بر اساس اعلام وزارت خارجه کره جنوبی، در جریان این احضار، سعید بادامچی گفت که یادداشت کیهان موضع رسمی جمهوری اسلامی نیست.

کره جنوبی بارها گفته به دنبال راهی برای آزاد کردن اموال ایران در بانک‌های این کشور است اما تا زمانی که تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی پابرجا است قادر به پرداخت این پول به تهران نیست.

سپاه پاسداران دی‌ماه ۹۹ یک نفتکش کره جنوبی را در آب‌های جنوبی ایران توقیف کرد و حدود سه ماه آن را در توقیف نگاه داشت.

به گفته یک مقام رسمی کره جنوبی، این نفتکش پس از آن آزاد شد که سئول قول داد بر تلاش‌های خود برای کمک به آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران بیفزاید.

اخبار
اخبار
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید